ביקורת על הספר "מסעות בהודו המסתורית"
מאת: חגית גבעתי, הירחון האלטרנטיבי הישראלי- רפואה טבעית, תרבות רוחנית ומעורבות חברתית גיליון 176, מאי 2011
ביקורת על הספר "מסעות בהודו המסתורית" מאת: ד"ר פול ברונטון, הוצאת אבן חושן מתוך מגזין ’חיים אחרים’
 
 
#מסעות בהודו המסתורית/דבעשרות השנים האחרונות פיתח האדם המערבי סקרנות הולכת וגוברת לתורת היוגה, שמקורה בהודו. אלא שבתחילת המאה העשרים, התייחס האדם המערבי אל תרבות הודו בתערובת של התנשאות וגועל. מעט מאוד השכילו לראות את הקדושה ואת החוכמה הנמצאות מתחת לפני השטח, ועוד פחות חיפשו את הרוחניות האמיתית.
ד"ר פול ברונטון מזוהה כאדם המערבי שהציג את תורת היוגה ואת המדיטציה בפני המערב. חשיבותו של הספר "מסעות בהודו המסתורית" היא בכך שהוא מבטא את מסעו הפנימי של כל אחד מאתנו בין ספק לאמונה. ד"ר ברונטון, ביסודו אדם ביקורתי, מתחיל את מסעותיו כאתיאיסט, מתייחס אל המפגשים עם היוגים כאל מחקר מדעי, ומסיים כאדם מאמין. את שארית חייו יעביר בהוראה של הדברים שלמד בשנות נדודיו.
ד"ר ברונטון לא תר אחר אנשים בעלי כוחות על טבעיים, או כאלו שאימנו את גופם והפגינו יכולות פיזיות יוצאות דופן, הוא חיפש את הרוחניות במובן המעודן והטהור ביותר, ואת זאת הוא מצא לבסוף בקרב הקדושים של הודו, שחיו הרחק משאון אדם, בלב הג’ונגלים ובהרי ההימלאיה. אין הם רבים במספר, ועבור המחבר אם האוצרות היקרים ביותר הקיימים על פני האדמה ומשאת נפש עבור בני האדם. 
ד"ר אודי בילו ורונן כץ, נציגי הבריגהו יוגה בארץ ומרכזי הכשרת מורים ליוגה בסמינר הקיבוצים, יזמו את התרגום ואת ההוצאה של ספר המופת, בתרגומה המצוין של רחל תורן.