ערב העצמה לקראת ראש חודש תמוז
פורסם בתאריך 04/06/2019
מזל סרטן, המיינד, והצ'קרה השנייה
 
ביום ראשון 30.6, יתקיים ערב לכבוד ראש חודש תמוז שיחול ביום רביעי (ל' סיוון) וחמישי (א' תמוז). מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית וכיצד הם פותחים הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולמודעות נכונה.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 שיחה על מהות החודש 
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר
חודש תמוז הוא הראשון בחודשי הקיץ השייכים ליסוד המים. האנרגיה של החודש היא של דין, שמשמעותה לגבי החיים שלנו היא שאין סבלנות לתהליכים, ויש תשוקה שהכול יסתדר מיד לפי הרצון הפרטי. מצב זה יוצר חוסר סובלנות ומעצים את מידת הכעס.
חודש תמוז הוא במזל סרטן. על מזל סרטן שולט הירח הנקרא באסטרולוגיה הוודית "צ'אנדרה". הוא מייצג את המיינד של האדם ולכן חשיבותו כה גדולה. אם המיינד של האדם לא מאוזן ולא מכוון נכון, כך ייראו גם חייו.
קבוצת הכוכבים של מזל סרטן מייצגת את הממד הרגשי של חיינו. בחודש תמוז כולנו נכנסים להשפעתו של מזל סרטן, ואנו מפתחים נטייה להגיב רגשית בעוצמה גדולה. השילוב של יסוד המים והמזל יוצרים תנודות חזקות ברגש. כשהרגש שולט צריך להיזהר במערכות היחסים.
 
*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו.

וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת ראש חודש תמוז
סוואדיסטהאן צ’קרה
סוואדיסטהאן צ'קרה
ערב העצמה לקראת ראש חודש תמוז