ערב העצמה לקראת חודש אב
פורסם בתאריך 01/07/2019
ביום ראשון, 28.7, בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש אב.
חודש אב יחל ביום חמישי, 1.8, לאחר השקיעה. המזל הוא מזל אריה הנשלט על ידי השמש.
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות נכונה.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: האש, המאניפור צ'קרה, השמיעה, כוחות החודש, התיקון
הערב פתוח לכל תלמידי בית הספר

חודש אב הוא החודש השני במזלות הקיץ שיסודם הוא מים. החודש הוא שילוב של אש ומים, עובדה היוצרת מזל עם נתינה מאוד גדולה, אך עם מידת דין גדולה מאוד..
מזל אריה הוא המזל היחיד הנשלט על ידי השמש. כל העוצמה של השמש מרוכזת במזל אחד בלבד, וזאת בהמשך לתקופה של תמוז שמזלו הוא סרטן ושגם הוא המזל היחיד הנשלט על ידי הירח - שני חודשים עוצמתיים במיוחד המאתגרים מבחינת העבודה הרוחנית.
הימים שבין י"ז בתמוז ותשעה באב ידועים כימים קשים במיוחד, שבהם ארעו אסונות רבים לעם היהודי – חטא המרגלים, חורבן בית ראשון ושני, הריסת הר הבית לאחר החורבן השני, חיסול מרד בר כוכבא, גירוש ספרד, הרכבת הראשונה לאושוויץ, ועוד.
ההשפעות המורגשות החודש הן חוסר סובלנות לזולת - אנו רוצים שהדברים יצאו בדיוק כפי שאנחנו רוצים, וכן, הגברה של השפעות מזל אריה - שליטה, גאווה, רדיפת כבוד.
התיקון של חודש אב הוא מידת השמיעה, תיקון חטאים הנובעים משמיעת האוזן. החטא של חווה – ששמעה בקול הנחש, והחטא של העם - ששמעו בקול המרגלים. לכן צריך לברוח מלשון הרע ולפתוח אהבת חינם בלב.

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים')
:

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש אב
ערב העצמה לקראת חודש אב
מאניפור צ’קרה
מאניפור צ'קרה, הצ'קרה הרביעית