ערב העצמה לקראת חודש אלול
פורסם בתאריך 16/07/2018
ביום ראשון, 12.8, בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש אלול. 
חודש אלול יחול ביום שבת (ל' אב) וביום ראשון (א' אלול). המזל הוא מזל בתולה הנשלט על ידי מרקורי - כוכב. 
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים בחודש מבחינה אסטרולוגית וללמוד כיצד הם פותחים הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולמודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 שיחה על מהות החודש
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר

חודש אלול נחשב לחודש התשובה. תשובה היא מהלך בנפש הגורם לנו לחזור לעצמנו. אחד הגורמים המונעים בעדנו מלחזור לעצמנו הוא ההתנהגויות השגויות שלנו. אלול הוא החודש המסיים את השנה הירחית, וכאשר מגיעים לסוף השנה, מגיע הזמן לעשות חשבון ולבדוק את מערכות היחסים וההתנהגויות שלנו עם הקרובים לנו. רבי נחמן מברסלב ציין שבחילוף אותיות, המילה "תיקון" היא "תינוק" ו-"ניתוק". התינוק הוא המצב הראשוני שמושג על ידי תיקון ה"ניתוק".

חודש אלול הוא חודש הסליחות והרחמים. בחודש זה קיימים הכוחות הנחוצים לאדם כדי לחולל את השינוי בליבו. בחודש אלול מעצב האדם את ליבו, כי הלב הוא העיקר. החיבור לעולם רוחני אמיתי נעשה בעזרת חכמת הלב. "לֵב טָהוֹר, בְּרָא-לִי אֱלֹהִים; וְרוּחַ נָכוֹן, חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי" (תהלים נ"א, י"ב).

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
מולדהאר צ’קרה, הצ’קרה הרביעית. איור: אלה כהן בילו
מולדהאר צ'קרה, הצ'קרה הראשונה. איור: אלה כהן בילו
עץ המשאלות, Hrit Chackra בו מוגשמות משאלות הלב
עץ המשאלות, Hrit Chackra בו מוגשמות משאלות הלב
ערב העצמה לקראת חודש אלול
אמבוג' מודרה. צילום: רון בורקין