ערב העצמה לקראת חודש חשוון
פורסם בתאריך 08/09/2018
ביום ראשון 7.10, בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש חשוון. 
חודש חשוון יחול ביום שלישי (ל' תשרי) וביום רביעי (א' חשוון), 9-10/10. המזל הוא מזל עקרב הנשלט על ידי כוכב מאדים - מנגל.
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: "לקום מהנפילה - מהמר אל הרם"
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר

השם מר חשוון, מרמז על חודש שיש בו מרירות. כוח המרירות הוא כוח של קלקול. חודש מר חשוון הוא חודש הדורש מאמץ בעבודה הרוחנית. בחודש חשוון אפשר להרגיש נפילה רוחנית חזקה. האתגר בעבודה של החודש הוא לצאת מהנפילה ולהפוך את ה"מר" ל"רם".

התכונה של החודש היא חוש הריח, החוש המחבר אותנו לנשמה. חוש הריח הוא החוש היחיד שלא השתתף בחטא האדם הראשון. כאשר אלוהים הריח את הניחוח של הקורבן שהעלה נוח אחרי המבול, הוא הבטיח שיותר לא יביא על העולם אסון קולקטיבי שכזה. בדיוק כפי שלגוף קשה להריח ריח רע של זבל או נבלה, כך לנשמה שלנו קשה להריח ריח שלילי, אבל הריח השלילי שהנשמה מריחה מקורו הוא במעשים רעים, לשון הרע, ומחשבות רעות.

אנו צריכים לפתח תחושת הודיה כלפי חודש המציב אתגרים כמו חודש חשוון, כיוון שניתנת לנו בו הזדמנות לתקן, להתעורר ולהתחזק! בידינו הבחירה האם להיות "מר" או "רם".

כוכב מאדים הוא הרביעי בסדרת כוכבי הלכת המקיפים את השמש, והוא הדומה ביותר לכדור הארץ. כוכב מאדים שולט על החומר ומסמל את מידת הדין והגאווה. הוא מוציא לפועל את הכוח של האות ד' והוא אחראי על המלחמות. אדם יוצא למלחמות כאשר הוא מרגיש חיסרון. מאדים קשור ליסוד האש. האיכות החיובית שלו היא אנרגיה גבוהה מאוד. הוא נותן אפשרות להניע דברים, חוזק פיסי, כושר ארגון. כאשר מאדים שלילי האדם יהיה דיקטטור, אלים, כעסן. הכעס קשור לאש בצ'קרה השלישית.

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
מאניפור צ'קרה, הצ'קרה הרביעית