סדנת רג’ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה
פורסם בתאריך 22/12/2018

"חוויית הלימוד כתלמידים מערביים עם המאסטרים היוגים" 
סדנת בריגהו יוגה בהנחיית ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ


ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ עוסקים בדיסציפלינות המזרח מזה כארבעים שנה. משנת 1994 הם נמנים עם תלמידיהם הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו וממשיך דרכו שרי שיו שאנקאר טריפאטי (שיבוג'י) מוראנאסי, ומובילים את שיטת הבריגהו-יוגה בישראל. 
ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ מתמחים ברג'ה-יוגה על-פי מסורת הבריגהו-יוגה, ועד כה הכשירו מאות מורים ברחבי הארץ. 

הסדנה מיועדת למתרגלים ולמורים ליוגה המעוניינים להכיר את מסורת הבריגהו יוגה, ולמעוניינים להצטרף ללימודים במסגרת בית הספר.

בכדי להבין את מהות הראג’ה-יוגה, ממשילים את הנשמה, שאליה אנו כמהים, לקרקעית של אגם; את המים - לצ’יטה, החומר של ההכרה; ואת הגלים שעל פני האגם – לווריטיס, הגלים המנטאליים. כל עוד ישנם גלים על פני האגם והמים עכורים, לא ניתן לראות את הקרקעית. ניתן לראותה רק כאשר הגלים שוקטים והמים הופכים צלולים.
הרג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה היא דרך עתיקה שניתנה לאנושות על ידי המהארישי בריגהו. הבריגהו יוגה נמנית עם המסורות הנסתרות של היוגה, אשר נשתמרה בסוד לאורך אלפי שנים והועברה בדרך המסורתית ממורה לתלמיד. התרגילים אותם אנו מלמדים כוונו במיוחד לאנשים החיים בתוך החברה, ומאפשרים להגיע להישגים הרוחניים תוך כדי ניהול חיים רגילים.
בהתאם למסורת ממנה אנו באים, ניתן דגש מיוחד על תרגול יאם ניאם (תיקון המידות), שכן ללא עבודה על תיקון המידות אי אפשר להתקדם בדרך היוגה. בנוסף, נלמדים 'תרגילי הטבע', המודרות, העוזרים להתמודדות עם קשיי החיים הנובעים מההפרעות הנובעות מהטבע שלנו, כגון: כעס, עצבות, פחד וכד'.
לימוד הרג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה בנוי מתרגילי בסיס, הבונים את יכולת הריכוז שלנו ואת יכולת העזרה שלנו לאחרים, זאת בכדי להכשיר את עצמנו להיות כלי ראוי לרוחניות, ובהמשך נלמדים תרגולים מתקדמים העוסקים בעבודה על הצ'קרות ובמצבים מדיטטיביים עמוקים.

מועד הסדנה
יום שישי 
18.1 בין השעות 09:00-12:00  

 
תכני הסדנה
אסאנות - תנוחות עיקריות המכינות לתרגול הרג'ה יוגה
רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה -
  • קריות עתיקות של פרניאם, ריכוז ומדיטציה, המשקיטים את המיינד ומקנים שקט וריכוז עמוקים. 
  • שינה עמוקה
  • התמודדות עם הכעס
שיחה -
  • מסורת הבריגהו יוגה וארבע הסוטרות הראשונות של פטנג'אלי 
  • הקרנת סרט על הבריגהו יוגה
  • שאלות ותשובות
הרשמה ותשלום
250 ₪ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 13.1.2019  
350 ₪ בהרשמה מאוחרת. 
 
ההרשמה במילוי טופס הרשמה. לאחר ההרשמה יישלח SMS לביצוע התשלום בטופס מאובטח

הסדנה תתקיים בבית הספר "הצליל הפנימי", רח' חובבי ציון 46 תל אביב


*

קטע מתוך הפרק "כתוב בכוכבים" מתוך הספר "מסעות בהודו המסתורית" מאת  ד"ר פול ברונטון המתייחס למצבים הגבוהים של הרג'ה יוגה. השיחה המובאת כאן מתקיימת בין המחבר לבין שרי סודהיר רנג'אן בהאדורי, אביו של המורה שלנו שרי ברהמה גופאל בהאדורי

"מהו הנושא הנעלה, המטרה הנשגבת בידע הברהמה-צ’ינטה?" שאלתי אותו ערב אחד.

"אנו מבקשים להגיע למצב של הטראנס המקודש, משום שבחוויה עילאית זו מקבל האדם את ההוכחה המושלמת לכך שהוא הנשמה. אז הכרתו משתחררת מכל הסובב אותו. העצמים נמוגים והעולם החיצון נדמה כנעלם. הוא מגלה את הנשמה כממשות חיה אמיתית בתוכו, והיא מציפה אותו באושר, שלווה ועוצמה. כל שאדם צריך הוא התנסות יחידה שכזו כדי להגיע להוכחה כי בתוכו מתקיימים האלוהים וחיי הנצח. מעתה ואילך ינצור זאת בליבו לתמיד."


קישורים מומלצים לצפייה ולקריאה
אודות ד"ר אודי בילו 
סרטון על הבריגהו יוגה בבימויו של יואב קליינמן
ד"ר אודי בילו בראיון עם רינו צרור בתוכנית 'חוצה ישראל', 2009
הפרק 'כתוב בכוכבים' מתוך הספר: מסעות בהודו המסתורית, מאת ד"ר פול ברונטון
שיהאן רונן כץ, שרי ברהמה גופאל בהדורי, ד"ר אודי בילו