ערב העצמה לקראת חודש כסלו
פורסם בתאריך 07/10/2017
ביום ראשון 11.11, בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש כסלו. 
חודש כסלו יכנס ביום חמישי 8.11 אחרי השקיעה. המזל הוא מזל קשת הנשלט על ידי כוכב צדק, גורו.
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: "להפוך את החושך לאור"

פירוש השם כסלו הוא משען (משענת). לכל אדם משענות שונות אותן הוא מאמץ במהלך החיים. המשימה היא לחפש את המשענת היציבה ביותר. ההכרה שלנו יציבה רק כאשר היא מחוברת למהות, לנשמה. כל זמן שהיא רצה החוצה לאובייקטים של החושים היא לא יציבה וכל תענוג זמני שאנו מתייחסים אליו כנצחי נשמט בסופו של דבר מתחתנו ואנו חווים אכזבה.

חודש כסלו מגיע בתחילת החורף, הלילות ארוכים, הימים קצרים. בחודש כסלו מגיע לשיאו המאבק עתיק יומין בין החושך לאור. מצבי החושך בתוכנו הם הרגעים בהם אנו דואגים, מפחדים, ספקניים, חושבים רק על עצמנו, חווים רגשות שליליים כגון שנאה קנאה וכו'.

מצבי האור בתוכנו הם הרגעים בהם אנו חווים אחדות, אהבה, נתינה, שמחה. סיפורים רבים נכתבו על המאבק העתיק בין החושך לאור, "הארי פוטר", "שר הטבעות" ועוד רבים נוספים. הלימוד שאותו יש לחקוק בליבנו הוא שהדבר האמיתי הוא האור ובסופו של דבר האור ינצח. נר קטן מסלק חושך גדול.

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש כסלו
ערב העצמה לקראת חודש כסלו
ערב העצמה לקראת חודש כסלו