ערב העצמה לקראת חודש טבת
פורסם בתאריך 16/11/2018
ביום ראשון, 9.12 בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש טבת. 
ראש חודש טבת יחול ביום שבת 8.12 (ל' כסלו) וביום א' 9.12 (א' טבת). המזל הוא מזל גדי הנשלט על ידי כוכב שבתאי, שאני. 
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה 
20:00-21:15 הרצאה: מידת הכעס - "האש שהצתת עבור חברך שורפת אותך" 
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר

חודש טבת הוא חודש של דין שצריך להפוך אותו לחודש של טובות. המזל של החודש הוא גדי. התכונה של החודש היא מידת הכעס, וזו העבודה הרוחנית של החודש. הכעס נוטה להתפרץ במלוא העוצמה בחודש טבת. ולכן זהו הזמן הטוב ביותר לעבוד על הכעס.

על מנת להפוך את החודש לטובות צריך לתקן את מידת הכעס. האדם נמדד בכוסו, כיסו, וכעסו. מדוע? כי שלושתם מעידים על הפנימיות שלו.

כאשר אדם כועס רואים מה יש בתוכו, נכנס יין יצא סוד. האופן שבו אדם פותח את כיסו מעיד על פנימיותו.  חז"ל אמרו שדרגתו הרוחנית של אדם נקבעת לפי מידת הכעס הקיימת בו.

כיצד נגרם הכעס? בגיטה מסבירים שהכעס נולד מהתשוקה. אנו רוצים דבר מה, אנו מפתחים אליו צמידות, מהצמידות נולדת התשוקה, וכאשר מפריעים "להוד מלכותנו" לממש את התשוקה אנו כועסים.

הרמב"ן מגלה לבנו באיגרת המפורסמת שלו כיצד ניתן להינצל מהכעס: "לדבר בנחת לכל אדם ובכל עת"

מתוך אִגֶּרֶת הרמב"ן:

"שְׁמַע בְּנִי מוּסַר אָבִיךָ. וְאַל תִּטֹּשׁ תּוֹרַת אִמְּךָ: תִּתְנַהֵג תָּמִיד לְדַבֵּר כֹּל דְּבָרֶיךָ בְּנַחַת, לְכֹל אָדַם וּבְכֹל עֵת, וּבַזֶּה תִּנָּצֵל מִן הַכַּעַס שֶׁהִיא מִדָּה רָעָה לְהַחְטִיא בְּנֵי אָדַם. וְכֵן אָמְרוּ רַבּוֹתֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה: כֹּל הַכּוֹעֵס כֹּל מִינֵי גְהִינֳם שׁוֹלְטִים בּוֹ, שֶׁנֶּאֱמַר: וְהָסֵר כָּעַס מִלִּבְּךָ, וְהַעֲבֵר רָעָה מְבַשֶּׂרְךָ. וְאֵין רָעָה אֶלָּא גְהִינֳם, שֶׁנֶּאֱמַר: וְגַם רָשָׁע לְיוֹם רָעָה. וְכַאֲשֶׁר תִּנָּצֵל מִן הַכַּעַס תַּעֲלֶה עַל לִבְּךָ מִדַּת הָעֲנָוָה שֶׁהִיא מִדָּה טוֹבָה מִכֹּל הַמִּדּוֹת טוֹבוֹת, שֶׁנֶּאֱמַר: עֵקֶב עֲנָוָה יִרְאַת ה'. וּבַעֲבוּר הָעֲנָוָה תַּעֲלֶה עַל לִבְּךָ מִדַּת הַיִּרְאָה, כִּי תִּתֵּן אֵל לִבְּךָ תָּמִיד: מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ, וְשֶׁאַתָּה רִמָּה וְתוֹלֵעָה בְּחַיֶּיךָ וְאַף כִּי בְּמוֹתְךָ, וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן."

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש טבת
מאניפור צ’קרה
מאניפור צ'קרה
ערב העצמה לקראת חודש טבת
שרי ינטרה