ערב העצמה לקראת חודש שבט
פורסם בתאריך 18/12/2017
ביום ראשון, 14.1 בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש שבט. 
חודש שבט יכנס ביום שלישי 16.1 אחרי השקיעה. המזל הוא מזל דלי הנשלט על ידי כוכב שבתאי, סאטורן, שאני. 
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: "צדיק יאכל לשובע נפשו ובטן רשעים תחסר" 
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר 
 
 
המעבר מחודש טבת לחודש שבט מלווה בשמחה גדולה. אחרי חודש טבת שהוא חודש של דין עוברים לחודש שבט, חודש של שפע ועוצמה. המזל של החודש הוא מזל דלי. דלי מלשון דל שמרמז על מצבים של ירידה. ומצד שני מלשון דיליתני, מצבים של עלייה. הדלי יורד ריק לתוך הבאר ועולה מלא. מה שקובע אם הדלי יעלה חזרה הוא החבל המחובר אליו.

יוסף הצדיק היה בבור בתוך מצריים אך היה לו חבל שנשאר מחובר למעלה והוא הקשר עם אביו, יעקב, הבכיר שבאבות.

החיים מורכבים מעליות וירידות. כאשר אנחנו בירידה אנו צריכים לשמור על נקודה אחת של אור בתוכנו שלא יורדת איתנו לתחתיות ומהווה עבורנו את החבל שלנו לעלות חזרה. נקודה זו היא השכר של העבודה הרוחנית.

הכח הפועל בחדש שבט הוא כח הלעיטה. כוח זה קשור לעשו, שאמר ליעקב: "הלעיטני נא מן האדום אדום הזה" (בראשית כ"ה, ל'). פירוש הדבר הוא שבחודש שבט יש עניין גדול בתיקון האכילה. אנו יכולים להמיר לעיטה בלעיסה. לעיטה פירושה בליעה בלא בירור וללא גבולות - רצון לקבל כמה שיותר ואגואיזם מוחלט. כוח זה קיים בנו וצריך לתקנו ולהפכו לקדושה, כלומר, שנהפוך להיות מקבלים רק על מנת להשפיע.

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש שבט
ערב העצמה לקראת חודש שבט
ערב העצמה לקראת חודש שבט