ערב העצמה לקראת חודש אדר
פורסם בתאריך 11/01/2019
ביום ראשון, 3.2 בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש אדר. 
ראש חודש אדר יחול ביום שלישי 5.2 (ל' שבט) וביום רביעי 6.2 (א' באדר). המזל הוא מזל דגים הנשלט על ידי כוכב צדק, יופיטר, גורו.
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

הערב יתקיים בבית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי", רחוב חובבי ציון 46, תל אביב 


בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: "השמחה והספק" 
 

"משנכנס אדר מרבים בשמחה"

שמחה קשורה לסיפוק והסיפוק האמיתי מגיע מבפנים. שמחה הנובעת מבחוץ היא זמנית והשמחה הנובעת מבפנים היא נצחית. כאשר האדם פועל עם כל הלב הוא יתמלא בשמחה.

העבודה הרוחנית של חודש אדר היא למצוא את החיות בתוך ההסתרה.

ישנם ניסים גלויים כמו קריעת ים סוף, ישנם ניסים נסתרים כמו זה שאני נושם, עומד, הולך ועובר את היום בשלום. האדם בטבעו מחפש ניסים גלויים כדי לקבל הוכחות לאמת. בחודש אדר צריך לחפש את הניסים הנסתרים. בחודש אדר צריך למצוא היכן אלוהים מסתתר בתוך החיים הרגילים.

הסמל של מזל דגים מתאר שני דגים שכיוון פניהם הפוך זה מזה. דג אחד מסמל את הגוף ועולם החומר. הדג השני מסמל את הנשמה הנצחית ועולם הרוח. האדם מתעלה בכוח נשמתו על החומר ועל הגוף. גלגל המזלות משקף את השלבים בהתפתחות הרוחנית של האדם. מזל דגים הוא השלב האחרון.

כוכב צדק, גורו באסטרולוגיה הוודית כוכב צדק נקרא גורו. הוא מסמל את המורה שמוביל את התלמיד מההתבוננות על החיים החיצוניים אל ההתבוננות פנימה ודרך זה מעלה אותו על נתיב ההארה. הוא אחראי גם על הרווחה הכלכלית וכך מראה שהחיים צריכים איזון בין עולם הרוח והחומר. 

*
התפישות העתיקות אינן סוברות כי הכוכבים קובעים את הגורל, כי אם מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש אדר
ערב העצמה לקראת חודש אדר
מגילת אסתר עתיקה מקרקוב הוצגה בבית הכנסת ביד ושם
ערב העצמה לקראת חודש אדר