ערב העצמה לקראת חודש ניסן
פורסם בתאריך 07/02/2019
ביום ראשון 31.3 בין השעות 19:30-21:15 יתקיים בסטודיו ערב לקראת ולכבוד חודש ניסן.
חודש ניסן יכנס ביום שישי 5.4 אחרי השקיעה. המזל הוא מזל טלה הנשלט על ידי כוכב מאדים, מנגל. 
מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 הרצאה: "יציאה מעבדות לחירות" 
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר

חודש ניסן, הוא החודש הראשון בשנה, חודש האביב, אב לי"ב חודשים. החודש העוצמתי ביותר. מהות החודש הינה יציאה מעבדות לחירות, מגלות לגאולה, יציאה ממצב של עבדים במצרים (עבדים לאגו, לתאוות, ליצרים, לאהבה העצמית) לחרות רוחנית, למרחבים של "ואהבת לרעך כמוך". בחודש ניסן קיים הכוח של יציאה מעבדות לחירות.

המזל של חודש ניסן הוא טלה, זהו המזל הראשון בגלגל המזלות. האופי של הטלה מסמל את כל מה שקשור להתחלה. לטלאים מזג מאוד טמפרמנטי הקשור לאלמנט האש, עליהם נאמר "קל לכעוס ונוח לרַצות".

היציאה לחירות מעבירה את השלטון שנתפס על ידי הגוף והחושים ("רק על עצמי לספר ידעתי") בחזרה לנשמה.

התכונה של חודש ניסן היא השיחה והדיבור, העולם נברא בדיבור וזה יסוד הבריאה. האדם נקרא 'מדַבֵּר' וזה מה שמייחד אותו משאר הנבראים.

השיחה הינה היכולת של הפה לדבר דברים רוחניים. שיחה בין האדם לקונו.

העבודה הרוחנית של החודש היא תיקון הדיבור ושמירת הלשון' כי "חיים ומוות ביד הלשון". האדם צריך להתאמץ להיות פה-סח, ולא - פה–רע (פרעה). החודש צריך לשים דגש על הימנעות מלשון הרע.

החג של חודש ניסן הוא פסח, העבודה הרוחנית בליל הסדר נעשית דרך ההגדה של פסח - בדיבור.

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב לכבוד ראש חודש ניסן
ערב לכבוד ראש חודש ניסן
ערב לכבוד ראש חודש ניסן