ערב העצמה לקראת חודש אייר
פורסם בתאריך 31/03/2019
ביום ראשון, 5.5 בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש אייר. ראש חודש אייר יחול ביום ראשון (ל' ניסן) וביום שני (א' אייר). המזל הוא מזל שור הנשלט על ידי כוכב נגה, שוקרה. מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 שיחה על מהות החודש
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר
 

חודש אייר הוא השני מבין חודשי השנה והשני במזלות האביב. לאחר חודש ניסן שהיה חודש אנרגטי, עם הרבה תנועה קלילות וחסד, מגיע חודש אייר שמזלו שור, אלמנט האדמה. הטלה התבגר והפך לשור, כמו ילד שבהתבגרותו מוטלת עליו האחריות ליישם את מה שקיבל. ומי אם לא השור המייצג עוצמה והתמדה מתאים לעשות את העבודה.

העבודה הרוחנית בחודש אייר היא תיקון ההרהור והמחשבה. בחודש ניסן הושם הדגש על תיקון הדיבור, והשלב הבא הוא תיקון המחשבה. המחשבה היא השורש. כאשר מתקנים את השורש חוסכים עבודה בתיקון הענפים...

מחשבה מתוקנת משמעותה היא שהאדם יכול להתחבר למחשבת הבריאה שהיא - "להיטיב לנבראים".

מצד אחד, אלמנט החודש הוא האדמה המייצגת את המקום הנמוך, ומן הצד השני, ההרהור הוא המקום הגבוה ביותר; ככל שהקרקע יותר מוצקה כך אפשר להתרומם גבוה יותר.

על כוח המחשבה:
"כל מה שאתה חושב, כך תהיה. אם תחשוב עצמך לחלש, חלש תהיה; אם לחזק, חזק תהיה." 
סוואמי ויווקאננדה

*
לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש אייר
ערב העצמה לקראת חודש אייר
ערב העצמה לקראת חודש אייר
מולדהאר צ'קרה