סדנת בריגהו יוגה בבאר שבע עם ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ
פורסם בתאריך 28/04/2017

"חוויית הלימוד כתלמידים מערביים עם המאסטרים היוגים"

סדנת בריגהו יוגה בבאר שבע בהנחיית ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ.

ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ, עוסקים בדיסציפלינות המזרח כארבעים שנה. מאז 1994 נמנים על תלמידיו הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו שיו שאנקאר טריפאטי (שיבוג'י) מוראנאסי ומובילים את שיטת הבריגהו-יוגה בישראל. 

ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ מתמחים ברג'ה-יוגה על-פי מסורת הבריגהו-יוגה, ועד כה הכשירו מאות מורים ברחבי הארץ. 


מועד הסדנה
יום שישי 8.9 בין השעות 09:00-12:00


מחיר והרשמה
150 ש"ח באשראי
ההרשמה במילוי טופס הרשמהלאחריה תישלח הודעת SMS לטופס תשלום מאובטח 


לפרטים נוספים
נא לפנות לטל ענבל 052-2730643

על הסדנה 

הבריגהו יוגה היא דרך עתיקה המלמדת כיצד להשקיט את גלי ההכרה. 

בסדנה יועברו תרגילי הבסיס של הרג'ה יוגה, המקנים הכרה יציבה, ריכוז ושקט נפשי. 

 

רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה
 
רג'ה יוגה לפי מסורת הבריגהו יוגה הינה הנושא המרכזי הנלמד בבית הספר ליוגה "הצליל הפנימי". מורנו, שרי ברהמה גופאל בהאדורי, לימד אותנו שהיא "היהלום שבכתר".
רג'ה הוא מלך, והמלך האמיתי הוא זה המושל במיינד שלו. בכדי להבין את מהות הראג’ה-יוגה, ממשילים את הנשמה, שאליה אנו כמהים, לקרקעית של אגם; את המים - לצ’יטה, החומר של ההכרה; ואת הגלים שעל פני האגם – לווריטיס, הגלים המנטאליים. כל עוד ישנם גלים על פני האגם והמים עכורים, לא ניתן לראות את הקרקעית. ניתן לראותה רק כאשר הגלים שוקטים והמים הופכים צלולים.
 
כדי להשקיט את המיינד יש לתרגל אותו לכך. גורוג'י נהג לאמר "הרג'ה יוגה הוא בעיקרו מדע מעשי". הרג'ה יוגה לפי הבריגהו יוגה היא מהמסורות הנסתרות של היוגה, שנשתמרה בסוד אלפי שנים והועברה בדרך המסורתית ממורה לתלמיד. התרגילים אותם אנו מלמדים כוונו במיוחד לאנשים החיים בתוך החברה, והם מאפשרים להגיע להישגים הרוחניים תוך כדי ניהול חיים רגילים.

 

בהתאם למסורת ממנה אנו באים, ניתן דגש מיוחד על תרגול יאם ניאם (תיקון המידות), מכיוון שללא תיקון המידות אי אפשר להתקדם ביוגה. בנוסף, קיימים תרגילי הטבע, המודרות, העוזרים להתמודד עם קשיי החיים, כגון: כעס, עצבות, פחד וכד'.

 

בכדי להכשיר את עצמנו להיות כלי ראוי לרוחניות, ישנם ארבעה תרגילי בסיס הבונים את יכולת הריכוז שלנו ואת יכולת העזרה שלנו לאחרים, ובהמשך ניתנים תרגולים מתקדמים העוסקים בעבודה על הצ'קרות ובמצבים מדיטטיביים עמוקים.

 

להלן קטע מתוך הפרק "כתוב בכוכבים" (מתוך הספר "מסעות בהודו המסתורית" מאת ד"ר פול ברונטון) המתייחס למצבים הגבוהים של הרג'ה יוגה. השיחה המובאת כן מתקיימת בין המחבר לבין שרי סודהיר רנג'אן בהאדורי (אביו של המורה שלנו, שרי ברהמה גופאל בהאדורי):
 
"מהו הנושא הנעלה, המטרה הנשגבת בידע הברהמה-צ’ינטה?" שאלתי אותו ערב אחד.
"אנו מבקשים להגיע למצב של הטראנס המקודש, משום שבחוויה עילאית זו מקבל האדם את ההוכחה המושלמת לכך שהוא הנשמה. אז הכרתו משתחררת מכל הסובב אותו. העצמים נמוגים והעולם החיצון נדמה כנעלם. הוא מגלה את הנשמה כממשות חיה אמיתית בתוכו, והיא מציפה אותו באושר, שלווה ועוצמה. כל שאדם צריך הוא התנסות יחידה שכזו כדי להגיע להוכחה כי בתוכו מתקיימים האלוהים וחיי הנצח. מעתה ואילך ינצור זאת בליבו לתמיד." 
 


סדנת בריגהו יוגה בכליל עם ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ
סדנת בריגהו יוגה בכליל עם ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ
סדנת בריגהו יוגה בכליל עם ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ
סדנת בריגהו יוגה בכליל עם ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ
צילומים: רון בורקין