ערב העצמה לקראת חודש סיוון
פורסם בתאריך 06/05/2019
ביום ראשון, 2.6 בין השעות 19:30-21:15, יערך ערב לקראת ולכבוד חודש סיוון. ערב ראש חודש סיוון יחול ביום שני 3.6 לאחר השקיעה. המזל הוא מזל תאומים הנשלט על ידי כוכב מרקורי, בודהי. מטרת הערב היא לעורר את המודעות שלנו לשינויים החלים מבחינה אסטרולוגית, וללמוד כיצד הם פותחים עבורנו הזדמנויות לתיקון, להתחדשות ולפיתוח מודעות המחזקת ומעצימה אותנו.

בתכנית
19:30-20:00 מדיטציה
20:00-21:15 שיחה על מהות החודש
המפגש פתוח לכל תלמידי בית הספר
 

המזל של חודש סיוון הוא תאומים, והאות המייצגת אותו היא ז'. תכונתו של החודש היא הילוך.
במשך שלושת החודשים: ניסן, אייר וסיוון, משלים האדם את תיקון עצמו עצמו בשלושת הרבדים: במחשבה בדיבור ובמעשה.
 כמו כל שמות החודשים, כך גם שם החודש הזה הובא מגלות בבל, ומקורו במילה "סיוונו" שמשמעותה "זמן קבוע". שם החודש נזכר לראשונה במגילת אסתר, "וַיִּקָּרְאוּ סֹפְרֵי-הַמֶּלֶךְ בָּעֵת-הַהִיא בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁלִישִׁי הוּא-חֹדֶשׁ סִיוָן". אסתר ח', ט'.

בספר היצירה נאמר "המליך אות ז' בהילוך וקשר לו כתר וצרפן זה בזה וצר בהם תאומים בעולם וסיוון בשנה …".

השורש הרוחני אליו אנו מתחברים בחודש סיוון הוא חוש ההילוך בנפש האדם.

על פי ספר היצירה האות השולטת על כוכב (מרקורי) היא האות ר', וכשנחבר את שתי האותיות נקבל ר"ז – סוד החיים שמוצפן באנרגיה של מזל תאומים וכוכב. 

היכולת לאזן בין השונות - רצונות שונים, דחפים שונים, בני אדם שונים, לאחד שלם – הוא סודה של האהבה. היסוד השולט במזל תאומים הוא יסוד האוויר שגם הוא קו אמצעי, ומכיוון שמזל תאומים הוא השלישי בחודשי ה
אביב, כתוב כי סיוון הוא חודש של רחמים, זמן של גדילה ושיאה של ההארה שהחלה בפסח, שאז אנו סופרים 49 יום של ספירת העומר, כאשר כל יום הוא בבחינת הארה חדשה נוספת. בחודש ניסן התקבלה ההארה הראשונה מלמעלה למטה, וקיבלנו את רגל ימין בנפש; העבודה התחילה ברגל ימין. 

בחודש סיוון אנו מקבלים את רגל שמאל בנפש וכך יש לנו כלי להתחיל לצעוד באופן עצמאי. היציאה ממצרים מסמלת את תחילת העבודה, אולם העבודה נשלמת כאשר האדם מתחיל לצעוד לבד.
נאמר לאברהם אבינו: "לך לך מארצך" (בראשית י"ב, א'). הליכה זו מצביעה על היכולת של האדם להשתנות. 'לך לך' מהרגע הזה לרגע הבא. חודש סיוון הוא הזמן ללכת ולגדול לקראת עצמאות רוחנית.

*

לפי המקורות העתיקים, הן של הקבלה והן של האסטרולוגיה הוודית, אין הכוכבים קובעים את הגורל, אלא מאפשרים לקבל תמונת מצב על הגורל שהאדם יצר לעצמו על ידי מעשיו. 
וכך הסביר שרי סודהיר ראנג'אן בהאדורי לד"ר פאול ברונטון על התפיסה העתיקה של האסטרולוגיה (מתוך הספר 'מסעות בהודו המסתורית',  הפרק 'כתוב בכוכבים'):

"עדיף שתתייחס לגרמי השמיים רק כאל סימנים הניצבים ברקיע. למעשה, לא הם אלה המשפיעים עלינו, אלא עברנו שלנו," הוא משיב. "לעולם לא תוכל להבין את התובנה העומדת מאחורי טבעה של האסטרולוגיה, אלא אם כן תקבל את התיאוריה שלפיה אדם נולד שוב ושוב, וגורלו עוקב אחריו מלידה ללידה." "...לא הכוכבים הם אלו אשר כופים עליך את החורבן, אלא תוצאותיהן הבלתי נמנעות של פעולותיך בעבר. הכוכבים ומיקומם רק משמשים כתיעוד לגורל הזה. מדוע עליהם לנהוג כך - איני יכול לומר. לא היה באפשרותו של אף מוח אנושי להמציא את האסטרולוגיה; היא הגיעה אלינו לפני זמן רב כאשר נחשפה לטובת המין האנושי על ידי החוזים הגדולים בעת הקדומה".
ערב העצמה לקראת חודש סיוון
ערב העצמה לקראת חודש סיוון
ערב העצמה לקראת חודש סיוון
ערב העצמה לקראת חודש סיוון