צ’אקרה גיאן קריה – סוואדיסטאן צ’קרה
פורסם בתאריך 23/01/2018
סוואדיסטאן  צ'קרה – משמעות השם הוא המקום ממנו מופצת האנרגיה (בלאס,1997). המקום בו שוכן העצמי.
מה המרחב שאנחנו מאפשרים לעצמנו. מה מחזק את שגרת היום יום, מקטין את העומס. הצ'קרה של אלמנט המים, העצמת החיוניות והיצירתיות. 

הסדנה בהנחיית אלה כהן בילו, תלמידתם של ד"ר נועה בלאס ז"ל ושל שיו שאנקאר טריפאטי (שיבוג'י). עוסקת במדיטציה על הצ'קרות ונגינה בגונגים משנת 95', מלמדת מדיטציה בבית הספר "הצליל הפנימי".
בסדנאות ובשיעורים לאורך השנה אנו חווים הכרות וחיבור לאני. לאט נחשפת דרך לחוכמה פנימית. ליצירת שינוי והבנת סמלי הצ'אקרה הארכיטיפיים. התקשורת עם העצמי העמוק והיודע היא רבת תוכן ומכניסה התרגשות העזה ויצירתיות לחיינו.
אז מה שונה?
פרוש המילה קריה - עשיה משנה מציאות.
סדנה זו מעניקה, בנוסף ללימוד מדיטציות התוכן, גישות תרגול ומדיטציה שונות להתמקדות בסוואדיסטאן צאקרה.

תכנים
- תרגול ראג'ה יחודי ממקורות הבריגהו יוגה
- סדרת תרגילים קצרים לאיזון ויצירת שינוי ביום יום.
- בניית  סאדהאנה אישית לעבודה בבית ובעיקר נקבל כלים מגוונים להעשרת תיבת האוצר שלנו. 

מומלץ למי שכבר היה בסדנאות, למי שמתעורר בו הרצון וגם למתחילים שתמיד תכננו להתחיל..
 
*
צ'אקרה Chakra)) - מעגל אנרגיה. היוגה מכירה שבע צ'אקרות עיקריות ומאות צ'אקרות משניות. גודלן כחלקיק השערה, והן מיוצגות על ידי צורת פרח הלוטוס. הצ'אקרות נמצאות בנאדי צ'יטריני העובר בתוך הנאדי סושומנה, העולה בחוט השדרה. הן ממוקמות במקומות המפגש של הנאדים אידה (מוליכת אנרגיית הירח) ופינגאלה (מוליכת אנרגית השמש) עם הסושומנה.

כל צ'אקרה מאופיינת ע"י מספר מסויים של עלי הכותרת של הלוטוס, צורה גיאומטרית (יאנטרה). חמש הצ'אקרות הראשונות, מייצגות את האלמנטים החומריים ואת האזור בגוף. במרכז הצ'אקרה ישנה ביז'  מנטרה, בחלק התחתון של הצ'אקרה מוצג בעל חיים, ובחלק הימני העליון מוצגים האל והאלה המיוחסים לה.

תרגול מתאים על הצ'אקרות, הכולל מדיטציות על רכיבי הצ'אקרה השונים, פראנאיאמה (תרגול נשימה), וחזרה על המנטרות המיוחסות לכל צ'אקרה, מביא לעוררות הצ'אקרות ולעליית אנרגיה (קונדליני או שאקטי) מהצ'אקרה הראשונה אל העליונה הנמצאת בקדקוד ולהארה(מתוך מילון מונחי היוגה באתר הבריגהו יוגה). 

סוואדיסטאן צ’אקרה מייצגת את תת המודע. תת המודע שולט במידה רבה על ההתנהגות האנושית. כל התנסות שאנו עוברים בחיים, בין אם מודעת או לא מודעת, מוקלטת בתת המודע שנמצא בצ’אקרה השניה. המרכז במוח הקשור לצ’אקרה השניה שולט על כל הפאזות של תת המודע ובמיוחד על תת המודע הקולקטיבי שהוא חזק הרבה יותר מהחלק המודע של האדם (מוטויאמה,1981). מרכז זה מאכסן בתוכו את הקרמה (מאורעות העבר) של חיי העבר (לפי היוגה - את החיים מגלגולים קודמים) ואת כל ההתנסויות שתרמו לאבולוציית האדם. חלק מהקרמה הזו קיימת במצב רדום וחלקה קיים במצב פעיל.
הכוחות השוכנים בצ’אקרה זו הם רבי עוצמה. צ’אקרה זו שולטת על היצירתיות ועל יצר המין. הצ’אקרה השניה מונעת על ידי אלמנט המים, שהוא גם מקור החיים. שלושת רבעי שטחו של כדור הארץ מכוסה במים והמים מהווים גם שלושה רבעים מהרכב גוף האדם, עובדה המעידה על הקשר שבין האדם לעולם או בין המיקרוקוסמוס למאקרוקוסמוס. 
 
מועד 
יום שבת 17.3  בין השעות 16:00 - 09:30

מחיר
350 ש"ח למשתתפים חדשים
300 ש"ח לסדנת המשך

כתובת
בית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי", רח' חובבי ציון 46, תל אביב.

לפרטים והרשמה
אלה בילו 052-5805002

צ’אקרה גיאן קריה – סוואדיסטאן צ’קרה
צ’אקרה גיאן קריה – סוואדיסטאן צ’קרה
צ’אקרה גיאן קריה – סוואדיסטאן צ’קרה
צ’אקרה גיאן קריה – סוואדיסטאן צ’קרה