סדנת Indian Clubs - שיטה עתיקה לחיזוק הגוף ושיפור התנועה
פורסם בתאריך 31/12/2018
אנו מזמינים אתכם לסדנה ייחודית העוסקת בשיטת התנועה העתיקה, ה-Indian Clubs. השיטה הובאה להודו מפרס העתיקה והגיעה אל המערב במהלך המאה ה-19 בתקופת השלטון האנגלי בהודו.
ה-Indian Clubs הם מוטות שצורתם כחרוטי באולינג אותם מניעים בדייקנות, קצביות ואחידות תנועתית, תוך ריכוז ועבודה עם המוח והמיינד. במהלך השנים אומצה מתודת ה-Indian Clubs באופן טבעי במגוון שיטות תנועה ואמנויות לחימה שונות.   

מניסיוננו רב השנים בתחום היוגה, אמנויות הלחימה ושיטות שונות לחיזוק הגוף, ומתוך הבנת התועלת הטמונה באימון זה לעוסקים באמנויות התנועה, אנו שמחים להביא את שיטת ה-Indian Clubs לראשונה לישראל. את הסדנה יעביר מסטר פיל סקריטו Phil Scarito מארה"ב. 
פיל סקריטו על השיטה

הסדנה מתאימה
 
- לעוסקים ביוגה, באמנויות לחימה, בשיטות חיזוק הגוף, בפילאטיס ובכל שיטות התנועה. 
- לאנשים המבלים בישיבה שעות רבות במשך היום וסובלים בשל כך ממתח בצוואר ובכתפיים. 

 
Indian Clubs - תרגול ויתרונות
שיטת ה- Indian Clubs נמנית עם מגוון מסורות תנועה שהתפתחו במשך אלפי שנים בהודו. מקורה הוא בפרס העתיקה, שם שימשה את המתאבקים כהכנה לתחרויות הקרב. שיטה זו נחשבת למתת אל שאת התרגול בה נהגו לפתוח במצבי ריכוז עמוקים של מדיטציה.
את שיטת ה-Indian Clubs הביאו למערב הבריטים בעת שלטונם בהודו, ונעזרו בה בעיקר ככלי אימון עבור הצבא והמשטרה. במאה ה-19 הגיעה השיטה גם לאמריקה, שם שילבו אותה באופן נרחב בלימודי החינוך הגופני בבתי הספר ובתוכניות האימונים של הצבא.
האימון ב-Indian Clubs הוא כלי מעולה ללימוד דיוק בתנועה. הוא תורם לשיפור הקואורדינציה, התנועתיות והכוח, במפרק בעל טווח התנועה הרחב ביותר בגוף - מפרק הכתף. התרגול מביא להטבות רבות, ביניהן שחרור המתח המצטבר בעורף, שיפור מצב הגב והשגת יציבה טובה יותר. נוסף על כך, אופי האימון מחייב את המתאמן לעבוד בעזרת המוח, ומכאן השפעתו על חיזוק מערכת העצבים היא רבה.
בעבודה עם ה- Indian Clubs מושם דגש על אינטגרליות ואחידות בתנועה, בדומה לשיטות שעובדות על תנועתו של כל הגוף, כגון יוגה, אמנויות הלחימה, קטלבל ופלדנקרייז.
האימון ב-Indian Clubs מניב תוצאות משמעותיות בזמן קצר, אותן ניתן לחוות כבר במהלך הסדנה.
בסדנה יילמדו סטים של תנועות עם ה-Indian Clubs אותם ניתן יהיה לשלב באימונים האישיים, במטרה לשמר ולשפר את התנועה במפרק הכתף, תוך אינטגרציה עם התנועה בכל הגוף. 

הסדנה תתמקד בלימוד שלושה עקרונות מרכזיים:
1) אינטגרליות – עבודה עם מפרקים ושרירים מרובים.
2) ניעות – הגעה לטווח תנועה מלא של המפרקים.
3) יעילות – שילוב האינטגרליות והניעות של המפרקים והשרירים בגוף 

על פיל סקריטו
פיל סקריטו Phil Scarito הוא מאסטר SFG ובעליו של מכון DV8Fitness בארה"ב. הוא מתגורר בפרברי פילדלפיה, ונמנה עם צוות מורי הקטלבל המנוסים והמוערכים בעולם. סקריטו הוא מדריך מוסמך ומנוסה בשיטת אימון ה-Indian Clubs העתיקה, אותה זכה ללמוד ישירות תחת הדרכתו של ד"ר אד תומאס, מחלוצי העבודה בשיטה זו בארה"ב. הוא ממשיך ללמד את שיטת ה- Indian Clubs במכון הבית שלו וברחבי העולם.  

על הפן הרוחני מסורתי
סרטון על אמנות ה-Gada המסורתית
על פי המסורת ההינדית, האל האנומן העניק לאנושות את הגאדה - אמנות אימון הגוף הטרנסנדנטלית. כפי שכדור הארץ סובב סביב השמש, צובר קרינה ומאחסן אותה כאנרגיית חיים, כך נע הגאדה בתנועת זרימה אינסופית סביב הגוף. הגאדה מסמל אומץ לב, ויטאליות, און, קרינה וזוהר, כמו השמש.
כדי להפוך למאסטר גאדה, עיצבו חכמי קדם אימון המביא לשליטה מושלמת במאפיינים אלו:
חמשת אברי הפעולה – פי הטבעת, אברי הרבייה, רגליים, ידיים, פה
חמשת אברי התפיסה – אף, לשון, עיניים, עור, אוזניים
חמש התחושות – ריח, טעם, צורה, מגע, צליל
חמש  המידות הרעות – כעס, חמדנות, אגו, תשוקה, היצמדות


מועד ומיקום הסדנה
הסדנה תתקיים ביום חמישי, 2.5.2019, בין השעות 17:00-21:00 במרכז הימי קיסריה, אולם רובין

תהליך ההרשמה 
א. מילוי טופס הרשמה 
ב. תשלום
ההרשמה הסופית תבוצע לאחר התשלום בהעברה בנקאית או דרך אפליקציית "ביט" בתאום מראש:
לעוסקים באמנויות לחימה וכושר גופני: יואב שגיא 052-8545441, yoavi.sagi@gmail.com
לעוסקים ביוגה ותנועה: יפעת שוורצברג 050-5601600, iffat.yoga@gmail.com

מחיר 
150$ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 15.4.2019
200$ בהרשמה מאוחרת
דמי ביטול עד חודש לפני הסדנה: 75$

בהצלחה,
שיהאן רונן כץ וד"ר אודי בילו