סדנת פראניאמה תרפיה ושיפור הריכוז
פורסם בתאריך 08/02/2019
בסדנה נשפר את יכולת הנשימה ונחווה כיצד השיפור בנשימה משפר את היציבה. נלמד תרגילי פראניאמה תרפיה לטיפול במגוון בעיות בריאותיות, וכן נלמד לרכז את המיינד בעזרת הנשימה.

רבים מאיתנו מתייחסים לנשימה כאל דבר המובן מאליו. היוגים חקרו את סוד הנשימה במשך אלפי שנים והפכו את הנשימה למדע שבעזרתו ניתן לשפר את בריאות הגוף-נפש. בתפיסה היוגית, תרגילי הנשימה מהווים מרכיב מרכזי לשמירת האיזון הגופני, הנפשי והרוחני.
אימון בתרגילי פראניאמה יכול לעזור לכל אחד. האדם חי בתבניות תנועתיות, אותן סיגל לעצמו במהלך חייו, ושאינן בהכרח מיטיבות עימו. זו הסיבה, שלמרות שאנו "מתאמנים" בנשימה 21,600 פעם ביממה, הנשימה לא משתפרת כלל, שכן רוב בני האדם מנצלים בכל נשימה רק חצי ליטר של אוויר מתוך הפוטנציאל של ארבעה ליטרים וחצי של קיבולת הריאות. יתרה מכך, בגילאים מבוגרים אנשים רבים סובלים מבקע סרעפתי הנובע מחוסר התנועתיות של הסרעפת. לזאת יש השלכה שלילית הן על הנשימה והן על פעילות האברים הפנימיים.

ד"ר אודי בילו (Ph.D. Therapeutic counseling) עוסק ביוגה משנת 1980, אז החל את דרכו כתלמידו של אברהם גודל ז"ל. בשנת 1985 נסע לשוויץ ללמוד בבית הספר ליוגה של סילברג'אן יסודיאן ואליזבת הייך. משנת 1994 נמנה עם תלמידיו הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו שיו שאנקאר טריפאטי. 

"לסגולות המרפאות של תרגילי הפראניאמה התוודעתי כאשר הכרתי את היוגה. מאז ילדותי סבלתי מסינוסיטיס שנעלם לחלוטין בעזרת תרגילי הנשימה שלמדתי ממורי הראשון אברהם גודל. במשך שנותיי ביוגה למדתי שיטות ותרגילי פראניאמה רבים. במהלך השנים הקדשתי זמן רב בחקר תורת הנשימה דרך היוגה ועולם התנועה, וגיליתי דרכים מרתקות ויעילות לשיפור הנשימה".

הסדנה מיועדת למורים ליוגה ולתלמידים בעלי ניסיון ביוגה המסוגלים לשבת ברצף של 10-15 דקות.
 
מועד ומיקום הסדנה
יום שלישי 26.3.2019 בין השעות 17:00-20:30
בסטודיו הצליל הפנימי, רח' חובבי ציון 46, תל אביב.
 
תכני הסדנה
תרגילי נשימה לשיפור הריכוז. 
שיעור פלדנקרייז המשפר את יכולת הנשימה, דרכו נבהיר את הקשר בין שיפור הנשימה לשיפור היציבה.
לימוד תרגילי נשימה לשיפור מצבי בריאות פיסיים ונפשיים שונים.
שילובים של תרגילי נשימה המביאים לפתרון בעיות בריאותיות שכיחות.
- עבודה במגע לשיפור הנשימה.

מחיר

275 ₪ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 21.3
330 ₪ בהרשמה מאוחרת. 

הרשמה
הסדנה מלאה. ניתן להצטרף לרשימת המתנה