הסדנה השנתית לרג’ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה
פורסם בתאריך 27/03/2019
סדנת רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה בהנחיית ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ, 6.6-7.6 במרכז הימי קיסריה

ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ עוסקים בדיסציפלינות המזרח מזה כארבעים שנה. משנת 1994 הם נמנים עם תלמידיהם הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו וממשיך דרכו שרי שיו שאנקאר טריפאטי (שיבוג'י) מוראנאסי, ומובילים את שיטת הבריגהו-יוגה בישראל.
ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ מתמחים ברג'ה-יוגה על-פי מסורת הבריגהו-יוגה, ועד כה הכשירו מאות מורים ברחבי הארץ.

הרג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה 
בכדי להבין את מהות הראג’ה-יוגה, ממשילים את הנשמה, שאליה אנו כמהים, לקרקעית של אגם; את המים - לצ’יטה, החומר של ההכרה; ואת הגלים שעל פני האגם – לווריטיס, הגלים המנטאליים. כל עוד ישנם גלים על פני האגם והמים עכורים, לא ניתן לראות את הקרקעית. ניתן לראותה רק כאשר הגלים שוקטים והמים הופכים צלולים.
הרג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה היא דרך עתיקה שניתנה לאנושות על ידי המהארישי בריגהו. הבריגהו יוגה נמנית עם המסורות הנסתרות של היוגה, אשר נשתמרה בסוד לאורך אלפי שנים והועברה בדרך המסורתית ממורה לתלמיד. התרגילים אותם אנו מלמדים כוונו במיוחד לאנשים החיים בתוך החברה, ומאפשרים להגיע להישגים הרוחניים תוך כדי ניהול חיים רגילים.

למי מיועדת הסדנה
הסדנה מיועדת לתלמידים, למורים ולתלמידיהם המתרגלים רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה (הסדנה אינה מיועדת לתלמידים חדשים שאינם מכירים את התרגול, להם מומלץ להצטרף לשיעורים מתאימים)

מטרת הסדנה
העצמת התרגול האישי

מועד
יום חמישי 6.6 בין השעות 17:00-22:00
יום שישי 7.6 בין השעות 08:30-13:30 

מחיר
עבור סדנא מלאה: 
400 ₪ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 27.5.2019   
500 ₪ בהרשמה מאוחרת.
עבור יום אחד:
300 ₪ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 27.5.2019   
400 ₪ בהרשמה מאוחרת.  

תהליך ההרשמה ואופן התשלום
הסדנה מלאה. ניתן להירשם ברשימת המתנה   

מיקום 
המרכז הימי קיסריה, אולם רובין

*

קטע מתוך הפרק "כתוב בכוכבים" (מתוך הספר "מסעות בהודו המסתורית" מאת ד"ר פול ברונטון) המתייחס למצבים הגבוהים של הרג'ה יוגה. השיחה המובאת כן מתקיימת בין המחבר לבין שרי סודהיר רנג'אן בהאדורי (אביו של המורה שלנו, שרי ברהמה גופאל בהאדורי):
 
"מהו הנושא הנעלה, המטרה הנשגבת בידע הברהמה-צ’ינטה?" שאלתי אותו ערב אחד.
"אנו מבקשים להגיע למצב של הטראנס המקודש, משום שבחוויה עילאית זו מקבל האדם את ההוכחה המושלמת לכך שהוא הנשמה. אז הכרתו משתחררת מכל הסובב אותו. העצמים נמוגים והעולם החיצון נדמה כנעלם. הוא מגלה את הנשמה כממשות חיה אמיתית בתוכו, והיא מציפה אותו באושר, שלווה ועוצמה. כל שאדם צריך הוא התנסות יחידה שכזו כדי להגיע להוכחה כי בתוכו מתקיימים האלוהים וחיי הנצח. מעתה ואילך ינצור זאת בליבו לתמיד." 
 
קישורים מומלצים לצפייה ולקריאה
סרטון על הבריגהו יוגה בבימויו של יואב קליינמן
הפרק 'כתוב בכוכבים' מתוך הספר: מסעות בהודו המסתורית, מאת ד"ר פול ברונטון
צילומים: רון בורקין