קורס מדריכי יוגה ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות - תל אביב תשע"ט
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
ד"ר אודי בילו
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
רועי ברגר
קורס מדריכי יוגה ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
דרור בן אליעזר
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
עופר בילסקי
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
קורס מדריכים ומורים ליוגה בהתאמה לרוח היהדות
בס"ד

"...לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי …."   

קורס מדריכי יוגה ומורים ליוגה המיועד לגברים דתיים ושומרי מסורת ומותאם לרוח היהדות. הקורס מועבר בבית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי" ומבוסס על אותנטיות חכמת היוגה, כפי שהיא נלמדת בערש הולדתה – הודו, מתוך שמירה על כללי ההלכה היהודית וכפי שהועברה ע"י המורים שלנו בהודו. במסגרת הקורס ילמדו תרגילי ההאתה יוגה שמטרתם חיזוק, ארגון והתחדשות כלל המערכות בגוף, ובנוסף ילמדו התרגילים העתיקים של הרג'ה-יוגה, העוסקים בשליטה ובהשקטת ההכרה, דרך פיתוח והגברת כושר הריכוז, המדיטציה, המודעות וההתבוננות. באופן הזה היוגה הופכת לכלי המעצים אותנו בחיים. התרגול מקנה שקט אמיתי, שמחה פנימית ותחושת נקיות, המחזקים את כוונת הלב ומאפשרים חיבור משמעותי לנפש פנימה ולקב"ה.  
מלבד הכלים שינתנו בקורס העוזרים לכלל הבעיות הגופניות (כאבי גב / מפרקים וכד'..), הקורס יקנה כלים ממסורת הבריגהו-יוגה שעוזרים בטיפול בתופעות של לחץ/ מתח / חרדות, חוסר שקט, הפרעות בריכוז, פחד, כעס, הפרעות בשינה, בעיות נשימה, ושאר בעיות בריאותיות.
הקורס מיועד גם לגברים המעוניינים להעמיק בתרגול האישי שלהם ולהפוך את היוגה לחלק בלתי נפרד מדרך חייהם.

 
צוות ההוראה
ד"ר אודי בילו עוסק ביוגה משנת 1980 והחל כתלמידו של אברהם גודל ז"ל. בין השנים 1991-2003 למד אצל ד"ר נועה בלאס ז"ל. בשנת 1985 נסע לשוויץ ללמוד בבית הספר ליוגה של סלברג'אן יסודיאן ואליזבת הייך (מחברי הספרים 'יוגה ובריאות' ו'התקדשות'). מאז 1994 נמנה עם תלמידיו הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו הבכיר שרי שיוו שאנקאר טריפאטיג'י
בוגר סמינר הקיבוצים בתל-אביב, בעל תואר ראשון בחינוך גופני במגמה בריאותית. מורה מוסמך בשיטת פלדנקרייז ובעל חגורה שחורה בקראטה קיוקושינקאי. משנת 2001 מרכז את הקורסים להכשרת מורים ליוגה בסמינר הקיבוצים ת"א. בעבודת הדוקטורט, במסגרת לימודיו בקולג' הבינלאומי ללימודי הנפש והרוח במונטריאול שבקנדה (S.Y.F./S.S.F) פיתח את תוכנית הלימוד "יוגה בשילוב תנועה צליל וצבע", לאוכלוסיות מיוחדות, אשר נוסתה בהצלחה רבה בקרב מאות חניכים בכל רחבי הארץ. ד"ר אודי בילו הקים עם רונן כץ את ארגון המורים לרג'ה יוגה בישראל, הוציא לאור 15 ספרי מופת ביוגה, ויזם עם רונן כץ את הוצאתם לאור של הספרים 'אוטוביוגרפיה של יוגי' מאת פארמהמסה יוגננדה ו'מסעות בהודו המסתורית' מאת ד"ר פול ברונטון.  

רועי ברגר - מנהל הקורס ומורה ראשי: 
מתרגל יוגה ומדיטציה משנת 2007 ומורה ליוגה משנת 2012. רועי החל את דרכו בבית הספר 'הצליל הפנימי' בשנת 2010, ומאז השתתף בשתי סדנאות ליוגה בווארנאסי שבהודו, ובמספר סדנאות בארץ. בארבע השנים האחרונות שימש כאסיסטנט בכיר בקורסי המורים של ד"ר אודי בילו. מעבר ליוגה עוסק בתפקידים שונים בתחומי הקולנוע, טלוויזיה, מוזיקה, קומדיה ואינטרנט.

דרור בן אליעזר - אסיסטנט ומורה: 
נפגש לראשונה עם תרגילי יוגה ומדיטציה בשנת 1999 בהדרכת פסי פייג ולאחר מכן בהדרכת נעמי עייני. משנת 2000 החל ללמוד בריגהו יוגה בהדרכת מורו רונן כץ. השתתף בעשרות סדנאות בריגהו יוגה בישראל ובהודו בהדרכת מוריו שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו שיו שאנקאר. בוגר קורס מורים לבריגהו יוגה בהדרכת רונן כץ וד”ר אודי בילו משנת 2008.  בוגר לימודי מתמטיקה ופיזיקה באוניברסיטה העברית בשנת 1999 במסגרת תכנית תלפיות של צה”ל, שירת בחיל האוויר בפיתוח טכנולוגיות ומערכות מודיעין וחזר לתפקידי הדרכה ומיון בסגל תכנית תלפיות. במהלך שירות הקבע סיים תואר ראשון נוסף בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב. משנת 2008 מנהל, יועץ ומפתח תוכנה ואלגוריתמים, היה שותף להקמת חברת הסטארט-אפ אפיסטמה. נשוי + 4, גר בפרדס חנה.
 
עופר בילסקי - אסיסטנט ומורה: 
מתרגל יוגה משנת 1998. בוגר קורס מורים ליוגה בסמינר הקיבוצים שנת 2007 וקורס מורים לרג'ה יוגה, ולימד יוגה לאורך השנים במסגרות שונות. בשנת 2009 השתתף בסדנא בוורנאסי אצל שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו שיו שאנקאר טריפאטי ומאז משתתף בצורה קבועה מדי שנה בסדנאות שמעביר שיו שאנקר טריפאטי בארץ. עופר התחנך בציונות הדתית, הוא משלב ביום יום תרגול פיזי ומנטלי ורואה ביוגה כלי עזר לחייו הרוחניים כיהודי מאמין ודתי. נשוי + 5. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ומחשבים. עובד משנת 2001 באגף המחשוב של שרותי בריאות כללית כמנהל פרויקטים בכיר.

מטרות הקורס
א. הכשרת מורים ליוגה ומדריכי יוגה עבור אוכלוסיות רגילות 
ב. מתן כלים לעבודה אישית 

תעודות והסמכות
תעודת "מדריך ליוגה" בתום שנה א' מבית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי"
תעודת "מורה ליוגה" בתום שנה ב' מבית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי" (מוכר על ידי ארגון מורי היוגה בישראל, ארגון מורי היוגה בארה"ב – Yoga Alliance וארגון המורים לראג'ה יוגה בישראל).

הקורס מוכר על ידי
ארגון המורים לרג'ה יוגה בישראל - בְּרִיגְּהוּ צִ'ינְטָה פְּרַאנַאלִי 
ארגון מורי היוגה בישראל 
בית הספר מוכר על-ידי ארגון המורים ליוגה האמריקאי המרכזי - Yoga alliance

תכני הלימוד
1. רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה
ראג'ה יוגה היא "היוגה המלכותית". רג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה היא דרך שניתנה על ידי היוגים לאנשים החיים והמתפקדים בחברה. שיטה זו משתמשת בטכניקות מגוונות ויעילות המביאות לשליטה בהכרה. טבעה של ההכרה הוא לקפוץ מדבר לדבר באי-שקט תמידי ומטרת הראג'ה יוגה היא להשקיט ולייצב אותה. בקורס יילמדו תרגילים הנעים בעיניים פקוחות (טראטאק) המחזקים את הריכוז, תרגילים המקנים שקט נפשי וטכניקות של מדיטציה. במסגרת לימודי הראג'ה יוגה, נכיר גם תרגילים הקשורים לצ'אקרות לפי מסורת הבריגהו יוגה. לימודי הראג'ה יוגה מתבססים על הידע שהועבר לנו באופן ישיר על ידי מורינו, שרי ברהמה גופאל בהאדורי ושיו שאנקאר טריפאטי. 

2. האתא-יוגה: אסאנות ומודרות
אסאנות הן תנוחות ומצבי גוף הלקוחים מעולם הטבע וייחודם בכך שהם משלבים בתוכם נשימה, ריכוז והרפיה. במהלך הקורס נלמד מהו האופן בו נכון להרפות בתוך האסאנות, כיצד לנשום בזמן השהייה והיכן יש להתרכז בכל אחת מהתנוחות השונות. נלמד להבחין, מתוך אלפי האסאנות הקיימות, מהן האסאנות העיקריות וכיצד להתאמן בהן על מנת למצות את השפעתן המיטיבה. בנוסף, נכיר 5 סדרות של האסאנות העיקריות, המותאמות לזמן התרגול של כל תלמיד. 
כחלק מנושא האסאנות, נעסוק במהלך הקורס גם במודרות. פירוש המילה מודרה הוא "חותמת". על-פי כתבי ההאתה יוגה, מודרות הינן מצבי גוף, המשלבים בתוכם בנדהות המשולבות בעצירות נשימה. המודרות מתעלות את הפראנה (רוח החיים) בעוצמה למרכזי האנרגיה החשובים בגוף. על פי כתבי הרג'ה יוגה, מודרה הינה תנועה חיצונית המעוררת תנועה פנימית.     

3. האתא יוגה: פראניאם ובנדהות  
"פראנה" היא אנרגיית החיים, ובכתבי הקודש נקראת "רוח חיים". "איאם" משמעותו להאריך או להרחיב. פראניאם, אם כך, היא "הרחבת אנרגיית החיים". תרגילי הפראניאם מבוססים על תרגילי נשימה וזהו הענף החשוב והמרכזי בהאתא יוגה. חשיבות הפראניאם טמונה בקשר ההדוק בין בריאות טובה ומצב הנשימה והקשר בין קצב הנשימה והמצב המנטאלי והרגשי. במהלך הקורס נלמד להכיר את תרגילי הנשימה היסודיים, את האופן והסדר בו עלינו להתאמן בהם וכיצד לשפר את הקצב האישי. הבנדהות הן "מנעולים" המשפיעים על הצ'קרה החמישית, השלישית והראשונה.  
מקורות הלימוד של ההאתא יוגה: אברהם גודל, סילבראג'אן ייסודיאן, שרי ברהמה גופאל בהאדורי ושיו שאנקאר טריפאטי.

4.  ACI –  Improvement Capability Asana (שיפור היכולת באסאנות) 
ACI הינה שיטה שפותחה על ידי ד"ר אודי בילו. השיטה מבוססת על עקרונות שיטת פלדנקרייז ומשלבת שיטות מודרניות לשיפור הגמישות כגון PNF. ה-ACI מציעה תהליכי תנועה קצרים הנמשכים מספר דקות והמביאים לשיפורים גדולים בארגון, בגמישות ובתנועת הגוף. ACI משפרת באופן מיידי את היציבה, את הנשימה ואת התנועה. תהליכי תנועה אלו מביאים לשיפור גדול באופן הישיבה למדיטציה ופראניאם.  במהלך הקורס נלמד שבעה תהליכי תנועה ארוכים, של פונקציות התנועה העיקריות בגוף, ולאחר מכן קאטות קצרות של ACI לארגון הגוף.

5. SYHS - Surya Yoga Hard Style
"סוריא יוגה הארד סטייל" פותחה על ידי ד"ר אודי בילו. היא מבוססת על עקרונות חיזוק הגוף של קראטה קיוקושין ועל שיטות העבודה בחיזוק הגוף של ה-SF, בית ספרו של המאסטר פאבל טאסטליאן, הנחשב לאחד מן המובילים בארה"ב בתחום חיזוק הגוף. ב-SYHS אנו משלבים בתוך רצף התנועות של ברכת השמש, ווריאציות שונות של שלושה אלמנטים מרכזיים של עבודה עם משקל הגוף: 1. פראנאם אסאנה: סקווט  2. צ'אטוראנגה אסאנה: שכיבת סמיכה.  3.  פלאנק. שיטת האימון של ה"הארד סטייל" מדגישה ביצוע נכון של התרגילים, ושיפור החיזוק על ידי הגברת הקושי ולא על ידי הרחבת זמן התרגול.

תרגולי הדרכה
1. שיעורי מדריך תרגול המשתתפים בהדרכת החומר הנלמד, בניית שיעורים.
2. תרגול אישי, בין שעה לשעה וחצי כל יום - בהתאם לאורח החיים.

העשרה במסגרת הקורס
"יוגה בשילוב תנועה צליל וצבע" 
שיטה שפותחה על ידי ד"ר אודי בילו  עבור החינוך המיוחד. התוכנית מתאימה לעבודה עם אוכלוסיות הזקוקות ללמידה הדרגתית מאוד, כגון ילדים וקשישים.

היקף התכנית
שנה א'- יום הלימוד: יום רביעי, 17:00-21:00 אחת לשבועיים + 5 מפגשים נוספים במהלך השנה
שנה ב'- המשך לתעודת מורה ליוגה, ייקבע לקראת סיום שנה א'

משך הקורס
שנתיים. תעודת מדריך ליוגה תינתן בתום שנה א' ותעודת מורה ליוגה תינתן בתום שנה ב' לעומדים בדרישות הקורס. 
תחילת הקורס: 17.10.2018 , ח' במרחשוון תשע"ט
סיום שנה א': 14.8.2019, י"ג באב תשע"ט
חופשות: חגי ישראל

קבלה לקורס
על פי הערכת ד"ר אודי בילו 

דרישות כלליות במהלך הקורס  
א. תרגול אישי בבית בהתאם לסילבוס הקורס
ב. 85% נוכחות 
ג. הדרכות תלמיד 
ד. מבחנים מעשיים 
ה. מבחנים עיוניים 
ו. קריאת ספרים ומאמרים 

מחיר
שנה א' - 7620 ₪ בהנחת הרשמה מוקדמת, עם הסדרת תשלום עד שבוע לאחר ההשתתפות ביום היערכות. (תשלום ראשון ע"ס 800 עם ההרשמה, והיתרה ב-11 תשלומים החל ממועד תחילת הקורס)
8100 ₪ בהרשמה מאוחרת.

שנה ב' - 6300 ₪ ב-12 תשלומים

 
לפרטים והרשמה למפגש ההיכרות הקרוב