קורס בינלאומי מקוון להכשרת מדריכי יוגה ומורי יוגה בעברית
בתאריך 5.5.2021 יפתח קורס המורים ליוגה שיתקיים בשני שלבים. בסיום שלב א' תוענק מטעם בית הספר לבריגהו יוגה הצליל הפנימי תעודת הסמכה "מדריך ליוגה", ובסיום שלב ב' תוענק תעודת הסמכה "מורה ליוגה".
תעודות ההסמכה מוכרות ומאושרות על ידי ארגון המורים ליוגה הבינלאומי האמריקאי Yoga Alliance.
הקורס יתקיים בשפה העברית ויועבר בזום, ובנוסף יתקיימו שיעורי תרגול נוספים בפייסבוק.

תעודות והסמכה
תעודות ההוראה של בית הספר מוכרות על ידי שלושה ארגוני מורים:
- ארגון המורים ליוגה האמריקאי המרכזי  Yoga Alliance (תעודת מדריך ומורה ליוגה).
ארגון מורי היוגה בישראל  (תעודת מורה ליוגה).
ארגון המורים לרג'ה יוגה בישראל - בְּרִיגְּהוּ צִ'ינְטָה פְּרַאנַאלִי (תעודת מדריך ומורה ליוגה).

לפרטים ולהרשמה למפגש ההיכרות הקרוב 
 
אודות הקורס
קורס המורים בבית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי" משלב שיטת יוגה עתיקה בת אלפי שנים שמקורה בהודו, עם שיטות תנועה וחיזוק המותאמות לאורח החיים המודרני. הבריגהו יוגה יועדה כבר בתקופות הקדומות לאנשים החיים בחברה ושואפים להשיג את המצבים היוגים הגבוהים תוך כדי מילוי חובותיהם למשפחה ולקהילה.
הלימוד בקורס מועבר תוך שמירה על אווירת המסורת העתיקה של היוגה. הידע מועבר כפי שאנו לומדים וחווים ישירות מהמורים שלנו לבריגהו יוגה בוורנאסי. הלימוד שם דגש על ההתפתחות האישית, ומטרתו להפוך את פילוסופיית היוגה לפרקטיקה חיה ומעשית, המעצימה אותנו והמשפרת את איכות חיינו בכל ההיבטים.
הקורס בנוי מתכנים עיוניים: פילוסופיה של היוגה ואנטומיה ופיזיולוגיה, ומלימודים מעשיים הכוללים עבודה מנטלית ועבודה עם הגוף.
החלק העוסק בפן הרוחני של היוגה בנוי מסדרות של תרגילים ייחודיים ורבי עוצמה המלמדים כיצד לפתח שליטה בהכרה, ומביאים לריכוז גבוה ולמדיטציה עמוקה. הלימוד מקנה כלים להתמודדות עם מגוון תופעות שכיחות, כדוגמת חוסר שקט, חוסר ריכוז, פחד, כעס, הפרעות בשינה, בעיות נשימה, ומגוון בעיות בריאותיות - גופניות ונפשיות.
החלק המעשי העוסק בעבודה עם הגוף כולל את האסאנות העתיקות (תנוחות היוגה); הכנה מקיפה לביצוע האסאנות תוך ארגון הגוף ושכלול הלמידה של מערכת העצבים; תרגילי נשימה (פרניאמה) ותרגילי ריכוז.
שילוב עבודת הגוף היסודית והעמוקה עם העבודה על הפן המנטלי מסייע ומיטיב עם כל מרכיבי הגוף והנפש.

נושאי הלימוד 
Raja Yoga ראג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה, המתמקדת בהגעה למצבים הגבוהים של היוגה דרך פיתוח הריכוז ותיקון המידות. תרגול הראג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה מקנה שקט וסיפוק, ומעורר שמחה פנימית אמיתית וכנה.
Pranayam התרגול היוגי העוסק בהשפעה ישירה על הנפש וההכרה דרך תרגילי נשימה המיטיבים עם מערכת העצבים ומפחיתים מתח וסטרס. 
Asana התנוחות היוגיות המתבצעות תוך הרפיה, יציבות, נשימה נכונה וריכוז, ומשפיעות לטובה על הגוף והנפש.
Asana Capability Improvement :ACI שיפור היכולת בביצוע האסאנות, על ידי ארגון הגוף דרך סדרות תנועות המלמדות את מערכת העצבים לארגן מחדש את תנועת הגוף, ומביאה לשיפור היציבה, הנשימה, הגמישות והתנועה. השיטה פותחה על ידי ד"ר אודי בילו בהשראת דרך המחשבה של שיטת פלדנקרייז ושיטות תומכות אחרות. 
Surya Yoga Hard Style :SYHS חיזוק הגוף דרך תרגילים מבוססי עבודה עם משקל הגוף, המחזקים אותו כנגד כוח הכובד. השיטה פותחה על ידי ד"ר אודי בילו בהשראת דרך המחשבה של בית הספר האמריקאי Strong First ושיהאן רונן כץ. 
הפילוסופיה של היוגה
אנטומיה ופיזיולוגיה
 הכרת המערכות העיקריות בגוף וההשפעות המרפאות של תרגילי היוגה.

 
תעודות והסמכה
תעודות ההוראה של בית הספר מוכרות על ידי שלושה ארגוני מורים:
- ארגון המורים ליוגה האמריקאי המרכזי  Yoga Alliance (תעודת מדריך ומורה ליוגה).
ארגון מורי היוגה בישראל  (תעודת מורה ליוגה).
ארגון המורים לרג'ה יוגה בישראל - בְּרִיגְּהוּ צִ'ינְטָה פְּרַאנַאלִי (תעודת מדריך ומורה ליוגה).

 
הלימוד המקוון
במהלך השנה האחרונה צברנו ניסיון רב בן מאות שעות הוראה בהעברת קורסי מורים בזום בהצלחה רבה. הלימוד המקוון מתנהל באותו אופן בו אנו מלמדים בימים כתיקונם בלימוד פרונטאלי בסטודיו. עם הניסיון שצברנו בתקופת הריחוק החברתי שנכפה על כולנו, אנו מרגישים כי זהו הזמן הנכון להעביר את ידע היוגה המבורך והעתיק, לכל מי שליבו חפץ בכך. החלטנו לנצל לטובה את העובדה כי אפשרויות המדיה העומדות לרשותנו, מפילות את מחיצות ההפרדה הנובעות מהמרחק הגיאוגרפי, ומאפשרות לנו לקיים את הלימוד, באופן בלתי מוגבל, בכל מקום בעולם.
במהלך השנה האחרונה גילינו את היתרונות המתלווים ללימוד המקוון:
  • הלימוד המקוון חוסך זמן יקר ומאפשר לכל אחד ללמוד מביתו בכל מקום בעולם, תוך כדי שמירה על שגרת החיים הרגילה.
  • הלימוד המקוון מאפשר להעצים את חוויית התרגול בתוך הבית.
  • אופן העברת הקורס בזום מאפשר לעבוד באופן מגוון - בקבוצה גדולה, בקבוצות קטנות ובעבודה אישית.
  • כל השיעורים מוקלטים ומאפשרים חזרה והעמקה בתכנים הנלמדים.
  • הלימוד המקוון מוזיל משמעותית את עלויות הקורס.

למי מיועד הקורס?
קורסי המורים שלנו מיועדים למעוניינים להדריך יוגה כמקצוע וכן לבוחרים להעמיק ביוגה להתפתחותם האישית - הפיזית, הנפשית והרוחנית, במסגרת הלימודית המקיפה של קורס המורים.

על בית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי"
בית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי" נוסד בשנת 1991 על ידי ד"ר אודי בילו. "הצליל הפנימי" הוא אחד מבתי הספר הוותיקים והמנוסים להכשרת מורים ליוגה בישראל. הכשרות המורים ליוגה בבית הספר החלו בשנת 1998 ומאז הכשיר בית הספר למעלה מאלף מורים ליוגה. כיום מוכשרים מדריכי יוגה ומורי יוגה בארבעה מרכזים ברחבי הארץ:
איזור הצפון -בישוב כליל (משנת 2013)
איזור השרון הצפוני - קיבוץ עין שמר (משנת 2016)
איזור המרכז - תל אביב (משנת 1991)
איזור הדרום – באר שבע (משנת 2015)
בכל המרכזים מועברים קורסי מדריכי יוגה ומורי יוגה וניתנים שיעורים מתקדמים לבוגרי קורסי המורים ליוגה. 

 
צוות המורים
צוות ההוראה המלווה את ד"ר אודי בילו, מורכב ממורות בכירות לבריגהו יוגה המלמדות ומנהלות את קורסי המורים ברחבי הארץ ומאסיסטנטים מנוסים. 

ד"ר אודי בילו מייסד בית הספר, עתיר ניסיון רב שנים בהכשרת מורים ליוגה לאוכלוסיות רגילות ומיוחדות. משנת 1997 ועד היום הכשיר למעלה מאלף מורים. עוסק ביוגה משנת 1980 והחל כתלמידו של אברהם גודל. בין השנים 1991-2003 למד את ידע הצ'אקרות אצל ד"ר נועה בלאס. בשנת 1985 נסע לשוויץ ללמוד בבית הספר ליוגה של סלברג'אן יסודיאן ואליזבת הייך (מחברי הספרים 'יוגה ובריאות' ו'התקדשות'). מאז 1994 לומד את המסורת העתיקה של הבריגהו יוגה ונמנה עם תלמידיהם הישירים של שרי ברהמה גופאל בהאדורי ותלמידו הבכיר שרי שיוו שאנקאר טריפאטיג'י.
בוגר סמינר הקיבוצים בתל-אביב, בעל תואר ראשון בחינוך גופני במגמה בריאותית. מורה מוסמך בשיטת פלדנקרייז. במשך 12 שנה הכשיר מורים במסגרת סמינר הקיבוצים בתל אביב. בעבודת הדוקטורט במסגרת לימודיו בקולג' הבינלאומי ללימודי הנפש והרוח במונטריאול שבקנדה (S.Y.F./S.S.F) פיתח את תוכנית הלימוד "יוגה בשילוב תנועה צליל וצבע" לאוכלוסיות מיוחדות, אשר יושמה בהצלחה רבה בקרב מאות חניכים בכל רחבי הארץ. ד"ר אודי בילו הקים עם שיהאן רונן כץ את ארגון המורים לרג'ה יוגה בישראל, הוציא לאור 15 ספרי מופת ביוגה, ויזם עם רונן כץ את הוצאתם לאור של הספרים 'אוטוביוגרפיה של יוגי' מאת פארמהמסה יוגננדה ו'מסעות בהודו המסתורית' מאת ד"ר פול ברונטון.
גלה חפץ בעלת תואר ראשון באמנות מטעם האקדמיה לאמנות בבצלאל. מורה בכירה לבריגהו יוגה במסלול הכשרה של 12 שנה. עוסקת בתרגום ובעריכת ספרי יוגה של המורים בשושלת הבריגהו יוגה. פיתחה את שיטת "יוגה בשלה" המלמדת נשים להתמודד עם אתגרי גיל המעבר. מנהלת ומורה ראשית בקורסי המורים בכליל.
טל ענבל בעלת תואר ראשון במחשבים ותעודת הוראה בחינוך העל יסודי. מורה בכירה לבריגהו יוגה במסלול הכשרה של 12 שנה. מורה ראשית ומנהלת קורסי המורים בבאר שבע ואת הקורס למורי יוגה בהוראה המכשיר מורים בתיכון למדריכי יוגה בחסות ארגון המורים העל יסודי.
ענבל עמית עוסקת ברסטורציה. מורה בכירה לבריגהו יוגה במסלול הכשרה של 12 שנה. מטפלת בשיטת אילן לב. מורה ראשית ומנהלת קורסי המורים בעין שמר.
יפעת שוורצברג בוגרת סמינר הקיבוצים משנת 2000, B.ed בחינוך גופני בהתמחות בתנועה בריאותית. מורה בכירה לבריגהו יוגה במסלול הכשרה של 12 שנה. מתמחה בהוראת יוגה לנשים בהריון ואחרי לידה משנת 2003. מורה לחנ"ג בתיכון האנתרופוסופי ברמת גן. מטפלת במגע ובתנועה בשיטת אילן לב. מורה ראשית ומנהלת קורסי המורים בתל אביב, ומנהלת המסלול הייחודי המותאם של קורס המדריכות להוראת היוגה ברוח היהדות. 

תכנית הלימודים
הקורס בנוי משני שלבים:
- שלב א' "מדריך ליוגה" – 275 שעות.
שלב בסיסי המעניק לבוגריו הסמכת "מדריך ליוגה" מטעם בית הספר, ותעודה באנגלית המהווה אישור של ארגון המורים ליוגה בארה"ב Yoga Alliance – RYS 200. בסיומו יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי שלב ב', כבחירה.
- שלב ב' "מורה ליוגה" – 500 שעות.
שלב מתקדם המתמקד בהעמקה בראג'ה יוגה ובהדרכה, בסיומו תוענק לבוגרים הסמכת "מורה ליוגה" מטעם בית הספר, ותעודה באנגלית המהווה אישור של ארגון המורים ליוגה בארה"ב Yoga Alliance – RYT 500. 

תאריכים ושעות הלימוד
הסמכת "מדריך ליוגה" -
שיעורים בזום: ימי רביעי , 17:00-21:00.
שיעורים בפייס: ימי שישי 08:15-09:30 ( ניתן לעשות גם מהקלטה).
תחילת הקורס: 5.5.2021, סיום הקורס: 15.12.2021

הסמכת "מורה ליוגה" -
שיעורים בזום: ימי רביעי, 17:00 -21:00.
שיעורים בפייס: ימי שישי 08:15 – 09:30 (ניתן לעשות גם מהקלטה).
תחילת הקורס: 5.1.2022 סיום הקורס: 6.7.2022

תנאי הקבלה לקורס
על פי השתתפות במפגש ההיכרות וראיון אישי, שליטה בשפה העברית.

דרישות כלליות במהלך הקורס
א. תרגול אישי בבית בהתאם לסילבוס הקורס
ב. 80% נוכחות בשידורי הזום ב - LIVE
ג. הדרכות תלמיד
ד. מבחנים מעשיים
ה. מבחנים עיוניים
ו. קריאת ספרים ומאמרים 

עלות הקורסים
מדריכי יוגה -
הרשמה מוקדמת: 1750$ / 5700 ש"ח בהסדרת תשלום עד שבוע לאחר ההשתתפות ביום ההכרות. תשלום ראשון ע"ס 200 ש"ח בהרשמה, והיתרה ב-10 תשלומים, החל ממועד תחילת הקורס.
הרשמה מאוחרת: 2000$ / 6500 ש"ח.
מורי יוגה -
הרשמה מוקדמת: 1500$ / 5000 ש"ח עד תאריך 15.12.2021.
הרשמה מאוחרת: 1750$ / 5700 ש"ח.

סרטונים
על הבריגהו יוגה. בימוי: יואב קליינמן
תלמידים מספרים