בריגהו יוגה
מחברים: ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ

במאה השישית לספירה גנזו נזירים טיבטיים את כתבי ה"בריגהו-שאנגיטה", שכתב לפני אלפי שנים הרישי בריגהו. כתבים אלו מכילים ידע בעל ערך רב בג’יוטיש (אסטרולוגיה ודית), בטנטרה, ברג’ה יוגה, באיורוודה ובמדע המונדאן.
לאחר 1300 שנה החיה שרי סודהיר ראנג’אן בהאדורי מוואראנאסי את הידע הזה, ובמשך עשרים שנה קיבץ את הכתבים מכל רחבי הודו. ד"ר פול ברונטון כתב בספרו "A Search in Secret India" על מפגשו עם סודהיר ראנג’אן בהאדורי ועל עיקרי התורה, שמטרתה השגת הטראנס המקודש, כי בחוויה עילאית זו מקבל האדם את ההוכחה המושלמת לכך שהוא הנשמה, ה"עצמי".


שרי ברהמה גופאל בהאדורי, בנו של סודהיר ראנג’אן בהאדורי, המשיך לקבץ את שארית כתבי ה"בריגהו שנגיטה" והחליט שהגיעה העת להשלים את משימתו של אביו ולהפיץ ידע זה לאנושות. לצורך כך החל ללמד קבוצת תלמידים מישראל כדי שיפיצו את הידע.
ספר זה מציג את הפילוסופיה ואת התרגול הבסיסי של הרג’ה יוגה לפי מסורת הבריגהו יוגה, ומפורטים בו תרגילים המתפרסמים לראשונה בעולם המערבי.


"מבין כל הרישים (הקדושים, שראו את האמת) אני הוא בריגהו, ומבין כל המילים אני הוא אום, המילה המסמלת את הנצח. מבין התפילות אני התפילה שבשתיקה, ומבין העצמים היציבים אני הוא ההימאלאיה".
 (בהגוואדגיטה, פרק 10, פסוק 25)

לקריאה נוספת באתר