המורים העיקריים
עמרם בילו היה בעל קריירה מזהירה בתחום הכספים. בגיל 58 עבר מהפך רוחני כשגילה את עולם היוגה אשר שינה לחלוטין את גישתו לחיים. מאז הקדיש את עצמו לתרגול ולכתיבת חומרים על תורת היוגה. היסודיות ויכולת ההעמקה שלו נותבו לכתיבה יוצאת דופן על היוגה.
מסורת היוגה הועברה במשך אלפי שנים ממורה לתלמיד. מערכת היחסים הייחודית המתקיימת בין המורה לתלמיד נקראת בשפה היוגית 'גוּרוּ-שִישְיָה'. המורה הוא שותף הכרחי בהתקדמותו ובהתפתחותו של התלמיד, ונוכחותו מאפשרת לתלמיד לקלוט את הידע ברבדיו העמוקים.
רגע הפגישה עם מורה הוא משמעותי ביותר, ומשול לזרע המכיל בתוכו את כל העץ. שִיבּוּגִ’י (שְרִי שִיוְו שָנְקָאר טְרִיפָּאטִי) הגיע לביקורו הראשון בארץ ביוני 1994. היום בו נחת היה יום מיוחד בחיי, בדרך למפגש עמו הרהרתי לעצמי ולא ידעתי למה עליי לצפות...
אברהם גוֹדֶל, 1927 - 2009, היה כל ימי חייו אנרגטי וחיוני כמו בחור צעיר, התאמן ותרגל את תורת היוגה על רבדיה השונים. את חייו הקדיש להתעמקות ביוגה ולהנחלת התורה לכל המעונין. ביתו היה פתוח לכל אדם, כמו גם לבו.
בסוף שנת 1985 בישר לי בחגיגיות אברהם גודל, המורה שלי ליוגה, כי גילה היכן גרים ומלמדים סֵלְבָרָאגָ’אן יֵסוּדְיָאן ואליזבת הַייך, מחברי הספר "יוגה ובריאות". הוא החליט לנסוע ולפגוש אותם, ובכך להגשים חלום ישן ולסגור מעגל.
זמן קצר לאחר שהצטרפתי למחלקה לתרבות הפנאי נערכה פגישה של כל המנחים ביפו. נועה בְּלָאס אשר הקרינה שמחת חיים בלתי רגילה משכה מייד את תשומת ליבי, ובעת שדיברה על עבודתה עם החניכים באמצעות הצלילים של הגונגים, הרגשתי שעומד לפני אדם רוחני בעל שיעור קומה.
סוואמי סְוָוארוּפּאָנָנְדָה הוא מתלמידיו הבכירים של סוואמי וִישנוּ דֵבָנָנְדָה. שנים רבות ניהל את מרכז שיבננדה בארץ. סוואמי סווארופאננדה מקדיש את חייו להפצת היוגה דרך הרצאות לקהל הרחב ובקורסים להכשרת מורים אותם הוא מעביר במהלך השנה.
לילי בֵּנָטָב היא מורה לניאנה יוגה, היוגה של ידיעת ה"עצמי" והאמת המוחלטת החובקת-כל. עסקה כל חייה באומנות וביוגה. היא זמרת, סולנית, ושרה סוגים רבים של מוסיקה קלאסית. בשטח האמנות הפלאסטית היא מציירת ומפסלת, ובשטח הספרות היא כותבת שירה, סיפורת ודברי הגות.
סוואמי שְיָאם נולד בשנת 1924 בעיירה שיאמאצ’אראן שבהודו. הוא החל לתרגל מדיטציה בגיל שבע. הגורו המשפחתי העניק לו את שמו, ואמר לו שאם יתרגל מדיטציה, בני אדם יאהבו אותו, הוא יעמוד במבחנים שנכונו לו ויהיה בריא תמיד.