מסעות בהודו המיסתורית
מאנגלית: רחל תורן
הוצאת אבן חושן, רעננה, 2010
 
מתוך הפרק הראשון:

"מהי האמת המסתתרת באגדות המספרות לנו על אותם אנשים מסתוריים, הנקראים יוגים בפי אחדים ופאקירים בפי אחרים? מהי האמת מאחורי הרמזים על כך שבהודו קיים ידע עתיק יומין, המבטיח התפתחות בלתי רגילה של כוחות מנטליים לאלה הנוהגים על פיו? יצאתי למסע ארוך בחיפוש אחר התשובות, והעמודים הבאים מסכמים את אשר חוויתי, כתבתי ותיעדתי.

אני אומר "מסכמים", משום שהזמן והמקום המועטים שעמדו לרשותי אילצו אותי לספר על יוגים אחדים, אף שפגשתי רבים. מסיבה זו בחרתי לספר על אלה מהם שעיניינו אותי ביותר, ונראה לי שהיו מעוררים את עניינו של הקורא המערבי.

קראתי לספר זה "מסעות בהודו המסתורית", מכיוון שמסופר בו על אותה הודו אשר הוסתרה, במשך אלפי שנים, מעיניהם הפולשניות של זרים, ואשר שמרה על עצמה סגורה ומתבדלת, עד כדי כך שכיום לא נותרו ממנה אלא שרידים בלבד, וגם אלה נעלמים במהירות.

אלפי אנגלים חיים בהודו ומאות מבקרים בה מדי שנה, ועדיין רק מעטים מאוד יודעים על מה שיתגלה יום אחד כאוצר, שאת ערכו העצום עבור האנושות אין להשוות לערך הפנינים ואבני החן המיובאות מהודו באוניות. מעטים עוד יותר טרחו לערוך מסעות חיפוש אחר המורים הגדולים ליוגה.

אוכל לומר, במלוא הענווה, כי זכיתי להכיר אותו פן נסתר של הודו אשר מטיילים אחרים ראו רק לעיתים נדירות, ולעיתים נדירות עוד יותר גם הצליחו להבין."


הספר יצא לאור ביוזמת חברי הבריגהו-יוגה, ד"ר אודי בילו ושיהאן רונן כץ , והוא הספר השני בסדרת ספרי המופת של תורת היוגה שיצאו לאור בעברית ביוזמת חברי הבריגהו־יוגה והוצאת אבן חושן. הספר הראשון בסדרה הוא "אוטוביוגרפיה של יוגי" מאת פָּרַמְהַנְסָה יוֹגָאנַנְדָה. ספרים אלה זכו לתפוצה נרחבת ברחבי העולם ותורגמו לעשרות שפות.

לקריאה נוספת באתר