הצליל הפנימי
שבת שלום משיבוג’י
פורסם בתאריך 30/04/2021
 
 


לכל אחד יש סיפור משלו, המורכב מכמה סיפורים נבחרים, שאותו אנחנו מספרים לעצמנו שוב ושוב ומספרים גם לאחרים; הוא תלוי באופן שבו אנחנו רוצים להיראות. סיפור זה ממלא תפקיד, לא רק בעיצוב התפיסה העצמית שלנו, כי אם גם בגישה שלנו למצבים שונים בחיים, למערכות יחסים ולקבלת החלטות.

הסיפור האישי המורכב של כל אחד מכיל בתוכו אירועים או היבטים מסויימים מההיסטוריה שלנו שעשויים להיות עובדתיים. אך האופן שבו אנו בוחרים חלקים מתוכם ומשאירים בחוץ אחרים, מפרשים אותם סובייקטיבית ושוזרים אותם לעיצוב הסיפור האישי הראשי שלנו – משנה ומסלף את העובדות הפשוטות.

מה שאנחנו מרגישים ברגע נתון לגבי החיים שלנו, מותנה בסיפורים שאותם אנו מספרים לעצמנו שוב ושוב. מהם הסיפורים האלה? איך אתה תופס את עצמך ומבין מי אתה? האם הסיפור האישי המורכב שלך צובע אותך בעיקר כמנצח או כקורבן, כאהוד או כבודד, כמצליח או כלא מוצלח?

הבן כי אף אחד מבין אלה בפני עצמו לא יכול להיות נכון לחלוטין. אך עם זאת, עבור רבים סיפורים חד-צדדיים אלה, שעליהם חוזרים לאורך זמן, יכולים להיות כל כך מעוותים ומזיקים, עד כדי פגיעה ביכולת לחיות חיים מאוזנים ומאושרים.

רבקה סולניט כותבת: "אנו חושבים שאנחנו מספרים את הסיפורים, אך לעתים קרובות הסיפורים הם שמספרים לנו; הם מורים לנו לאהוב או לשנוא, לראות או להיראות. לעתים קרובות מדי הסיפורים מעמיסים עלינו, מנהיגים אותנו, צולפים בנו, אומרים לנו מה לעשות, ואנחנו עושים בלי לשאול שאלות".

המפתח לשינוי אישי טמון בשינוי הסיפור. והסיבה העיקרית להיאחזותנו בסיפור-הבנוי-מסיפורים הזה, או סיפור-המיקוד שלנו, היא שהוא עשוי להעניק לנו תחושה של ביטחון, יציבות או חשיבות, שלהם אנו זקוקים מאד, ולהקל עלינו לסלוח לעצמנו, או להרחיק מעלינו זיכרונות רעים.

כל זה מלמד שאסור לנו למהר, אלא לנסות תחילה להבין את הסיבות ואת היתרונות של הגדרה מחדש של הסיפור, לאט ובחמלה.

בשום פנים לא מדובר על 'המצאת' סיפור חדש לגמרי. הדבר עלול ליצור סדרת בעיות נוספת עבורך, ולשמור אותך מקובע, מפוחד או לא מרוצה. העובדה שאתה רוצה בשינוי היא סיבה מספקת להתחיל לחדש את הסיפור שלך, ובכך לשקם את חייך.

ובכן, על מנת להתחיל לחדש את הסיפור, כלומר לשקם את חייך, 'עצב מחדש' את הסיפור שלך. ראשית, חדל להאשים את עצמך, או כמו במקרים רבים, להאשים את הנסיבות או את האחרים. הקדש זמן כדי להבין באמת מי אתה, לראות את המתנות ולבחון את הכישלונות שלך. אילו גישות והתנהגויות יש לשנות? מה אתה רוצה להיות בעתיד? באילו צעדים ראשוניים תוכל לנקוט כדי ששינויים אלה יקנו אחיזה בחייך?

כמו בסיפור הקודם, תתחיל להאמין יותר בסיפור חלופי זה, ככל שתתחיל לחיות אותו יותר בפועל. שים לב לרגעים של שינוי וצמיחה, קטנים ככל שיהיו, והערך את עצמך בעבורם.

חלק חשוב בתהליך זה הוא להכיר בכך שיש לך היכולת להיות גמיש וחסין ולהתגבר על זמנים קשים או על עבר קשה – על ידי נקיטת צעדים קטנים ומתמשכים לקראת שינוי חיובי. כאשר אתה שוכח שיש לך את העוצמה הזו, אתה נוטה לחוש תקוע או חסר אונים; כאשר אתה מזכיר לעצמך תכופות שיש לך הכוח לשנות את נתיב חייך ואת התוצאה של סיפור החיים שלך, אתה מרגיש והופך להיות מלא תקווה וחזק.

 *

18/4/2021 

A donkey was tied to a tree. One night a ghost cut the rope and released the donkey free. 

The donkey went and destroyed the crops in an adjacent farmer's land. Infuriated, the farmer's wife shot the donkey and killed it. 

The donkey's owner was devastated at the loss. In reply, he shot dead the farmer's wife. 

Angered by his wife's death, the farmer took a sickle and killed the donkey's owner. 

The wife of the donkey's owner got so angry that she and her sons set the farmer's house on fire. 

The farmer, looking at his house turned into ashes, killed the wife and children of the donkey's owner. 

Finally, when the farmer was full of regret, he asked the ghost as to why did it kill them all? 

The ghost replied, "I killed nobody. I just released a donkey that was tied to a rope. It is all of you who released the devils within you which resulted into everything bad that occurred thereafter." 

Today's media is like that ghost. It keeps releasing donkeys on a daily basis. And people react and argue with each other, hurt each other, without having a second thought.

In the end, the media dodges all responsibilities. So, it's our responsibility to not react on every donkey released by the media and preserve our relationship with our friends, relatives, and community.

 

חמור אחד נקשר לעץ. לילה אחד רוח רפאים חתכה את החבל ושחררה את החמור לחופשי. 

החמור הלך לדרכו והרס את היבולים באדמת האיכר הסמוכה. אשתו של האיכר זעמה על ההרס וירתה בחמור למוות. 

הבעלים של החמור היה שבור מהאובדן. בתגובה, הוא ירה למוות באשתו של האיכר. 

האיכר, מתוך כעס על מותה של אשתו, נטל בידו מגל והרג את הבעלים של החמור. 

אשתו של בעל החמור כל כך כעסה, שהיא ובניה הציתו את ביתו של האיכר. 

האיכר, שראה את ביתו הופך לאפר, הרג את אשתו ואת ילדיו של בעל החמור. 

לבסוף, מתוך יגונו העמוק, פנה האיכר אל הרוח ושאל אותה מדוע זה הרגה את כולם? והרוח ענתה, "אני לא הרגתי אף אחד. רק שחררתי חמור שהיה קשור לחבל. אתם כולכם שחררתם את השדים שבתוככם, ואת התוצאות ראיתם בכל מה שקרה לאחר מכן". 

התקשורת של היום היא כמו רוח הרפאים הזאת. היא ממשיכה לשחרר חמורים על בסיס יומי, ואנשים מגיבים לכך ומתווכחים אחד עם השני, פוגעים זה בזה, וכל זאת אפילו בלי לחשוב פעמיים. 

בסופו של דבר, התקשורת מתחמקת מכל אחריות, ולכן,  זוהאחריות שלנו לא להגיב על כל חמור ששוחרר על ידי התקשורת, ולשמר את מערכות היחסים שלנו עם החברים, עם קרובי המשפחה ועם הקהילה שלנו.

  *
 
23/4/2021 

GOOD MORNING DEAR FRIENDS WE ARE SENDING OUR HEARTY BEST WISHES MUCH MUCH LOVE FOR YOU AND FAMILY WITH A REQUEST PLEASE TRY REMAINING HAPPY JOYFUL AND KEEP HEART IN PEACE EFFORTFULLY MAINTAIN THEM ALWAYS IN HEAD AND HEART TOGETHER POIUS. ENJOY YOUR WEEKEND HAPPILY IN LOVE TO LORDS CREATION INCLUDING SELF TOO. THANK YOU SO MUCH TO EVERYONE OF YOU. YOU ARE OUR PRIDE LOVE YOU SO MUCH. TAKE CARE AND MAKE LIFE HAPPY JAIHO JAIHO JAIHO. "SABBATH SHALOM ". 
 

You know this story heard in many occasions but it has some great extra morals so thought of you all will like to bring implementing Amen 🙏

  
בוקר טוב חברים יקרים,
אנו שולחים את מיטב איחולינו הלבביים, הרבה הרבה אהבה לכם ולמשפחה בצרוף בקשה: אנא נסו להיות מאושרים ושמחים ולשמור את הלב שליו. התאמצו לשמור זאת תמיד בראש ובלב גם יחד, באדיקות. תיהנו מסוף השבוע שלכם בשמחה, ובאהבה לבריאתו של האל, כולל לעצמכם. תודה רבה לכולכם. אתם מקור הגאווה שלנו. אוהב אתכם כל כך הרבה. שמרו על עצמנו והפכו את החיים לשמחים. הללויה, הללויה. שבת שלום.


על הטוּב, האהבות והשנאות / סוואמי שוּקהָאבּוֹדְהַאנַאנְדָה
עורב אחד מצא נתח של בשר. ברגע שתפס אותו, העורבים והנשרים החלו לדלוק אחריו. העורב הגביה עוף מעלה מעלה וכל הלהק רדף אחריו בפראות. ואז, הפיל לפתע העורב את הבשר, וכל העורבים והנשרים הניחו למרדף וצללו אל עבר הבשר.
 
עתה, משהשתחרר העורב מרודפיו, הוא נוכח באמת גדולה. 'איבדתי את הבשר, אך זכיתי בחירות עצומה!'. באותו האופן, אם נשליך את האגו שלנו, חיינו ישתחררו מכל המתחים. כפי שהעורב יכול היה לבחור לנסוק אל מרחבי השמיים, כך גם אנו יכולים להגביה עוף אל תוך יופיים של החיים!
 
בוודות מופיעים ארבעה תחומי ידע – מוֹקְשָה שַאסְטְרָה, אַרְטְהַא שַאסְטְרָה, קַאמָה שַאסְטְרָה ודְהַארְמָה שַאסְטְרָה. המוקשה שאסטרה קובעת: "רק כשאנחנו משליכים את האגו, אנו מגלים את האושר שקיים בתוכנו!". הארטהא שאסטרה אומרת: "הרוויחו כסף מתוך אהבה, ולא מתוך חמדנות". הקאמה שאסטרה מנחה: "המירו את המיניות בתפילה". הדהארמה שאסטרה מצהירה: "הניחו לטוּב, ולא לשאפתנות, להיות הבסיס העיקרי של החיים". ומתוך הטוּב, אפשרו לשאיפות לצמוח.
 
משפחתנו ראויה לאהבתנו ולטיפולנו. אך בעוד שאת בני משפחתנו אין אנו משתפים בכול, את סודותינו אנו חולקים בחופשיות עם כמה מחברינו. וכי מה כבר יעשה חבר טוב? הוא רק יקשיב לנו. 
 
אמא תרזה היתה אומרת: "אל תבזבז את זמנך בשפיטת אחרים, כי אז לא יישאר לך זמן לאהוב אותם!".
 
עליך ללמוד לאהוב את מה שאתה לא אוהב, ואף יותר מכך - לא לאהוב את מה שאתה כן אוהב; כך שתוכל להתעלות מעבר לאהבות ולשנאות. ואז יהיו לך אהבות ושנאות במקום שלאהבות ולשנאות יהיה אותך!

 
אתם מכירים את הסיפור הזה שכבר נשמע בהזדמנויות רבות, אבל כאן מובאות מספר תובנות נהדרות נוספות, כך שחשבתי שכולכם תרצו להשתדל ליישם אותן אמן   🙏
 

 ***
 
 
 
שרי בראמה גופאל בהדוריג'י מהאסיה, גורוג'י, 1942-2017 
 

על גורוג'י באתר:
ד"ר אודי בילו, המורים העיקריים: שרי בראהמה גופאל בהדורי
מאמרים: שרי בראהמה גופאל בהדורי
מתוך פרק האוטוביוגרפיה של ד"ר אודי בילו: הבריגהו יוגה
 
 
מפגשים ולימוד עם גורוג'י בוורנאסי:
 

 

 גנגה, סרטו של יואב קליינמן:


שרי בראהמה גופאל בהדוריג'י מהאסיה 1942-2017
ורנאסי ספטמבר 2016
בפתח ביתו של שיבוג'י, פברואר 2016
סארנאת, פברואר 2016
במקדש של שרי טאילנג סוואמי, פברואר 2016