יוגה בשלה - יוגה לנשים עם גלה חפץ בתל אביב
השתלמות 'יוגה בשלה' שלב I בתל אביב
עשרה מפגשים בנושא: "יוגה לנשים בגיל המעבר"

'יוגה בשלה' התגבשה בשנת 2015 על ידי גלה חפץ, עבור נשים מתרגלות ושאינן מתרגלות, במטרה לתת מענה פשוט וקל לתופעות השונות של טרום גיל המעבר וגיל המעבר. מטרת השיטה לאפשר לכל אישה לעבור שלב זה מתוך חוויה של צמיחה, של חיבור לעוצמה ולניסיון הפנימי שרכשה במהלך השנים, ועם ציפייה שמחה לתבונה העמוקה שמביא עמו השינוי.
 
השתלמות 'יוגה בשלה' שלב I תעסוק בהתמודדות ראשונית עם תופעות גיל המעבר.
נשים רבות פונות אליי בתחושת מצוקה מהשינויים הפתאומיים הפוקדים אותן  בתקופה זו של חייהן. מתוך ניסיוני, הבנתי כי הדבר החשוב ביותר הוא ראשית לשנות את גישתה של האישה לשלב זה בחייה, לתת לה ידע והבנה כי יש להיערך לשלב זה ולטפל בתופעות המגיעות מתוך קבלה, השלמה וסקרנות שמחה לחידושים שיביא עמו השינוי.  

השתלמות יוגה בשלה שלב I נפרשת על פני עשרה מפגשים. במפגש הראשון נשוחח על ייחודו של הגיל, על ההתמודדות באופן כללי עם השינוי, נדבר מעט על השינויים ההורמונליים וניתן תרגול בסיסי וחשוב הקשור לאיזון הורמונלי. בהמשך נתמקד בתופעות המרכזיות המלוות גיל זה ונלמד כיצד נוכל להיעזר ביוגה על מנת להחזיר את הגוף לאיזון.
הנושאים בהם נתמקד: מערכת העיכול, טיפול בהפרעות שינה, שמירה על המפרקים, שמירה על תפקודי המוח בגיל המעבר, חיזוק ועבודה נכונה עם רצפת האגן, חיזוק ועוררות האנרגיה המינית, התמודדות עם חרדה ועצבות בגיל המעבר, הפחתת המתח הנפשי ועוד. 

התרגול רך ונינוח, משלב ארגון גוף לפי שיטתו של  ד"ר אודי בילו ACI, אסאנות, פראניאמה, בנדהות, מודרות, תרגילי ראג'ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה, היכרות ועבודה ראשונית עם האלמנטים ושיחות. 
בסיום ההשתלמות תקבלנה המשתתפות תעודת סיום.

למי מתאים? לנשים בכל גיל, גם מי שאין לה ניסיון קודם ביוגה, למורות ליוגה, למטפלות בכל התחומים.
 
גלה חפץ עוסקת ביוגה משנת 1995. בשנים הראשונות תרגלה ולמדה שיטות שונות עם מורים רבים בארץ ובהודו. בשנת 2004 פגשה את ד"ר אודי בילו ומאז היא תלמידתו ותלמידה של מוריו - שרי שיוו שאנקאר טריפאטיג'י ושרי מאטה ראטנאג'י. במהלך השנים סיימה את 12 שנות מסלול קורס המורים הבכירים לבריגהו יוגה, השתתפה בסדנאות רבות לבריגהו יוגה בהודו ובישראל, תחת הדרכתם של המורים מוראנאסי. גלה חפץ היא מורה לרג'ה יוגה, מורה בכירה לבריגהו יוגה, עוסקת שנים רבות בהוראת יוגה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, ופיתחה תכנית ייחודית לנשים בגיל המעבר - "יוגה בשלה". בשנת 2012 הקימה גלה ביחד עם מורה ד"ר אודי בילו, את הסניף הצפוני של בית הספר לבריגהו יוגה "הצליל הפנימי - כליל", בו מתקיימים קורסי הכשרה למדריכים ולמורים ליוגה וקורסים מתקדמים למורים ממשיכים. לגלה ניסיון רב בהדרכה והיא מלמדת כחלק אינטגרלי מקורס המורים ומנהלת את בית הספר "הצליל הפנימי - כליל".

מקור הלימוד: מסורות ההאתה יוגה, והראג'ה יוגה, ארגון הגוף (שיטתו של ד"ר אודי בילו), חיזוק הגוף ועוד.  על פי רוב, מבוסס על לימודם של ד"ר אודי בילו ושיוו שאנקאר טריפאטי.

מועד
ימי חמישי אחת לשבועיים עד ארבעה, בין השעות 18:00-20:30.
מפגש ראשון: יום חמישי 19.9.2019

מיקום

בית הספר 'הצליל הפנימי', רח' חובבי ציון 46 תל אביב


מחיר
1800 ש"ח, ניתן לחלק ל - 10 תשלומים (180 ש"ח כל אחד)

הרשמה
במילוי טופס הרשמה או אצל גלה חפץ 050-2424008