מורים בעידן החדש
שרי סוואמי שיבננדה - מאמר I
סוואמי שיבננדה (1887-1963)סוואמי שיבננדה נולד ב- 8 בספטמבר, 1887, במשפחתו המהוללת של החכם אפאיה דיקשיטה (Appayya Dikshita) ועוד קדושים ומלומדים ידועים. אי לכך, היו ההתמסרות, הלמידה והחיים על פי הוודנטה, מטבע הדברים עבור סוואמי שיבננדה. בנוסף לכך היו טבועים בו, מלידתו, הלהיטות לשרת את הזולת ותחושת האחדות עם כל בני האנושות.
תשוקתו לשרת משכה אותו אל מקצוע הרפואה, ועד מהרה נמשך אל המקום בו חשב ששרותו יהיה נחוץ ביותר. חצי האי מאלאיה (Malaya), שבדרום מזרח אסיה, קרא לו. לפני כן הוא ערך עתון רפואי, וכתב בהרחבה על בעיות רפואיות. הוא גילה שהאנשים זקוקים, יותר מכל, לידע נכון; וראה בהפצת הידע הזה את משימתו האישית.
זו היתה מתנה משמים וברכתו של אלוהים לאנושות כשרופא הגוף והנשמה ויתר על הקריירה שלו והתמסר אך ורק כדי להכשיר עצמו לטפל בנשמתו של האדם. בשנת 1924 הוא התיישב ברישיקש, חי בסגפנות וזרח כיוגי דגול, קדוש, חכם, ואדם שהגיע לשחרור (Jivanmukta) עוד בחייו.
בשנת 1932 הקים את שיבננדה אשרם. בשנת 1936 הוקמה אגודת Divine Life. בשנת 1948 הוקמה אקדמיית היער יוגה וודנטה (Yoga-Vedanta Forest Academy). מטרתם היתה להפיץ את הידע הרוחני ולאמן את האנשים ביוגה וודנטה, ובנושאים אלו הם עסקו. בשנת 1950 יצא סוואמי שיבננדה למסע הארה ברחבי הודו וציילון. בשנת 1953 כינס את הפרלמנט העולמי של הדתות. סוואמי שיבננדה כתב למעלה משלוש מאות ספרים והיו לו תלמידים בכל רחבי העולם, מכל האומות, הדתות והתרבויות. קריאת משנתו כמוה כלגימה ממעיין החוכמה. ב- 14 ביולי 1963, עזב סוואמי שיבננדה את גופו והתאחד עם אלוהים (Mahasamadhi).
 
 
לצפיה ברצף הסרטים:

 
 
לצפיה ברצף הסרטים:


מקורות 
.Sivananda S.: Yoga Asana    
תגיות: