כתבי מאסטרים

שרי טאילאנג סוואמי

שרי ראמאנה מהארישי

ניאנה יוגה - מי אני? רמאנה מהארישי הספר השלם

שרי רמאקרישנה פארמאהמסה

פאפהג’י

סוואמי ויווקאננדה

אליזבת הייך וסלברג’אן יסודיאן

תרגול המידות עפ"י שרי טאילנג סוואמי
Shri Tailang Swami - ההתנהגות וטבע האישיות
שיתוף ב: Whatsapp שיתוף ב: SMS
רשם ותרגם מתוך הרצאה של שיבוג’י משנת 1996​: ד"ר אודי בילו​
שרי טאילנג סוואמיעל מנת להשיג תוצאות, להתקדם בדרך היוגה, ולהתוודע אל ידע הנשמה - אטמאגיאן, חיוני ביותר לרכוש גישה חדשה וליישם אותה. כאשר יהפכו ההנחיות המוזכרות להלן לחלק מחיינו, על ידי תרגול והתכוונות אמיתית, ונקבל אותן ונפעל על פיהן, אזי מובטחת דרכנו על פי היוגה.

1. אדם שאינו מסופק לעולם לא יוכל לספק אחרים. אדם שלם, החי את חייו בשביעות רצון, יוכל להעלות חיוך על שפתי אחרים (לא לקטר).
2. הלשון תמיד מוכנה לשקר, לכן, שליטה על הלשון ומשמעת הם חיוניים ביותר. היה נכון לשלוט בה תמיד (לשקול מילים).
3. עצלות היא הסיבה העיקרית לחוסר פעילות. השקע בכנות כל מאמץ אפשרי על מנת להשתחרר ממנה (לבצע כל מחוייבות במרץ ובהתלהבות).
4. העולם הזה הוא המקום למבחנים, והם ההזדמנות לתיקון. מתוך ידיעה זו זהה בעזרת ניתוח והתבוננות את הטוב ואת הרע (זכות הבחירה), בחן את הפעולה ורק אז פעל (כמה תיקנתי היום?).
5. כבד את כל הדתות. בכולן טמונה אותה האמת, ולכולן אותה מטרה – השגת חירות (MOKSHA).
6. עזור ותרום לעניים ולאלו הזקוקים לכך באמת. שים לב בל תטעה (ותשמן ראש משומן). חלק ידע בתבונה רק לאדם המתאים. על הרוצה לרכוש ידע, להפוך במודעותו לקבצן, ובאופן מיידי יתגלה הידע בפניו.
7. חברת קדושים היא גן עדן - סוורגה, וההפך הוא גיהנום - נארקה (לקרוא כתבים של מורים רוחניים). חברת קדושים מרוממת את הנפש, משכינה שמחה בלב והשפעתה מהדהדת במשך שבועות. חברה רעה משפיעה גם היא למשך שבועות אך בכיוון הפוך.
8. יישם אטמאגיאן (ידע הנשמה) - היה נכון לעזור תמיד. היה שבע רצון תמיד ותוכל להגיע לשחרור.
9. זה הלומד פילוסופיה רוחנית, או כתבי דת, מבין אותם, אך אינו נוהג לפיהם - גרוע מחוטא (יאם-ניאם).
10. לפני תחילתה של כל עבודה עלינו לחקור את מטרתה ואת המניע לעשייתה. עלינו לבחון ולחקור את היבטיה בהיגיון (מה התועלת, מה רצוי / מיותר).
11. לעולם אל תהיה אלים כלפי שום יצור - מבני אדם ועד לבלתי נראים. אל תהרוג שום ברוא - לא מסיבות רעות ולא מסיבות טובות. מי שאינו יכול להעניק חיים, אסור לו לקחת חיים (אהימסה, אי-פגיעה, בשלושה רבדים – מחשבה, דיבור, מעשה).
12. מבלי שאזדכך, מבלי שאנהג בצניעות ובענווה, מבלי שאמלא אחר ההנחיות בכנות אמיתית במחשבה בדיבור ובמעשה- כל בגד שאלבש כ"סאדהו" או כברהמאצ’רי, יאבד מטוהרו ויוכתם בנקודות שחורות.
13. כמו טיפות גשם הממלאות בית ללא גג, כך מזמינה הכרה ריקה את כל האויבים פנימה (הייה עסוק). הכרה ריקנית היא בית מלאכתו של השטן, לכן כה חשוב להיות עסוקים בעשייה.
14. אדם שאינו נוהג נכון - חי בחוסר מנוחה, ונכווה אינספור פעמים במהלך חייו. בכל פעם שהוא משחזר את מעשיו הוא חש רגשות אשמה ולכן הוא סובל (להקשיב למצפון).
15. א.להיות אדם חושב מוביל לחיי נצח, כשם שהמחשבה מובילה לחרות כך היא גם הסיבה למוות. 
ב. לעולם אל תהייה גאוותן, אל תחשוב על ההנאה מהבלי העולם – התשוקות והדברים החומריים.
16. אין אויב שיכול לפגוע בך יותר מהכרתך, כאשר היא פועלת בכיוון הלא נכון. הכרה כזו יכולה לגרום לך את הנזק הגדול ביותר.
17. כמו שהפרח וניחוחו אינם מופרעים על ידי הדבורה השותה צוף, כך על רוכש הידע לנהוג באותו אופן – בדרך נקייה, ומבלי לפגוע באחר.
18. אדם, בבורותו, מלא מחשבות ורגשות על הדברים הקרובים אליו: "זהו בני, זהו רכושי" (אי-צמידות), ואילו כאשר הדבר אינו נוגע אליו, אין בו מחשבה על הזולת (על כך שזהו בנו ורכושו של האחר). אופן מחשבה זה מביא לאובדן הרגש, והאדם חי בסבל.
19. מעטים האנשים המצליחים לחצות את הנהר ולהגיע לגדה השנייה. מרבית האנשים ממשיכים לרוץ לאורך הגדה הקרובה, בהתנהגות חיצונית ובחיקוי של הדת בלבד. רק אם נתרגל, ונחיה בהתאם להנחיות, נוכל לעבור לגדה השנייה.
20. גיבור מלחמה שניצח מליון איש, אינו הגיבור האמיתי. הכובש את יצרו הוא הגיבור האמיתי. "איזהו גיבור - הכובש את יצרו".
21. לעולם אל ירגיש אדם חופשי ובטוח בעצמו שמחשבתו ומעשיו הם ללא רבב. כמו שטיפה ועוד טיפה ממלאות כד עד גדותיו, כך אדם יהיר שאינו מודע מתמלא בחטאים. הכוח של הפחד מעשיית החטא שומר אותנו ערניים לנהוג נכון.
22. אדם שלא התגבר על ייצרו ושאינו שולט בתשוקותיו, גם אם יחיה כנזיר - יצום, לא יגזוז את שערותיו, ויישן על הרצפה - לא יטהר את ליבו ואת הכרתו על ידי התנהגות חיצונית זו. מי שמנסה להרשים אחרים, לעולם לא יהיה מסוגל לטהר את הלב ואת ההכרה.
23. הגשם בחייך את מה שאתה רוצה לייעץ לאחרים. רק אדם שהשיג שליטה עצמית מושלמת, דבר שהוא קשה ביותר, יכול לתת עצת אמת ולטעת אותה באחר.
24. מעשים טובים ורעים הנעשים על ידנו הם היצירות שלנו. כל אדם אחראי על מעשיו ולכן אין האדם יכול לטהר מישהו אחר אלא רק את עצמו (אל תתעסק בענייניים שלא שייכים לך).
25. העולם הזה נתפס כאשליה. כמו פטמורגנה במדבר וכמו בועות המים שהם דברים זמניים בלבד. הפנם זאת בלבך.
26. זה שאינו מייחס חשיבות לעולם החולף, וחי את המהות הנצחית, המוות לא יכול לפגוש בו.
27. זה השולט בכעסו, ומונע ממנו להתעורר, כמוהו כאדון האמיתי המצליח לעצור סוס פראי ממרוצו. כל השאר רק אוחזים במושכות.
28. נצח את הכעס בעזרת האהבה, אחל טוב למי שעושה רע, גבור על אנוכיות בעזרת אי אנוכיות, גבור על חוסר אמיתות בעזרת האמת.
29. שמע בריכוז ובתשומת לב רבה את מה שמייעץ הגורו, ומלא אחרי הדברים מלבך - במחשבה, בדיבור ובמעשה
(Body, Speech & mind). הגורו הוא גם המורה הפנימי.
30. אל תדבר ללא כוונה דיבורים חסרי ערך. אלו המדברים במידה רבה, לבטח משקרים הרבה. מעט בדיבור ככל האפשר ותמצא שלווה פנימית.
31. נסה לעזור תמיד – עזרה פיסית; דיבור - עצה טובה; ומחשבה - תפילה.
תגיות: