מורים בעידן החדש
גורומאי צ’יטוילאסאננדה
גורומאי צ'יטוילאסאננדה, נולדה ב- 24 ביוני 1955גורומאי צ'יטוילאסאננדה, מלמדת את שיטת הסידהא יוגה. שיטה זו הינה דיסציפלינה רוחנית של שליטה בהכרה ובחושים אשר נוסדה על ידי סוואמי באבא מוקטאנאנדה שהלך לעולמו ב-1982. 
תרגול הסידהא יוגה מתחיל בחניכה רוחנית, הניתנת לו על ידי חסדו של המאסטר, ובעקבות ההתמדה של התלמיד עצמו. התלמיד לומד להכיר ולהבין כי האלוהות קיימת בתוכו כפי שקיימת בעולם הסובב אותו, ועל ידי מחקר ויישום הוא משלב את הלימודים והפרקטיקות הרוחניות של הסידהא יוגה במארג חיי היום יום שלו.
סוואמי גורומאי ציטוילאסאננדה נולדה בבומבי ב-24 ליוני 1955 תחת השם מאלטי שרי. היא הייתה בתו הבכורה של מסעדן  במומביי, שנהג להגיש סעודות לבאבא מוקטאננדה. עם הזמן, היה אביה לאחד מחסידיו של מוקטאננדה, כך שבמהלך ילדותה נהגה משפחתה של מאלטי: הוריה, אחותה ושני אחיה, לבקר בסופי שבוע באשראם של מוקטאננדה.     
בגיל 14 קיבלה מאלטי שרי את ה'שאקטי-פאט' (התעוררות רוחנית, המתרחשת הודות להעברת אנרגיה מהמורה לתלמיד באמצעות מבט, מגע או מילה), ועברה להתגורר באשרם כחסידה רשמית וכסטודנטית ליוגה. עד מהרה הייתה למתורגמנית וליועצת התקשורת הרשמית של מוקטאננדה, ובתוקף תפקידה ליוותה אותו בכל מסעותיו בעולם. ב-3 במאי 1982 מאלטי שרי עברה את טקס החניכה והוכנסה כסאנייסית (סאניאס - נזיר שוויתר על חייו האישיים, דהיינו, ויתר על כל העיסוקים הארציים והחומרניים, ומקדיש עצמו לעיסוקים רוחניים. אוכל, שותה ונושם למענם של האחרים) למסדר הסאווסרטי (מסדר יוגי עתיק, שבו נרכשת ההתפתחות הרוחנית באמצעות ידע וחוכמה).            
 
באבא מוקטאננדה וגורומאי צ'יטוילאסאננדה
מאלטי שרי קיבלה על עצמה נדרים של עוני, פרישות, צייתנות וכן קיבלה את שם הנזירות שלה סוואמי  צ'יטוילאסאננדה שמשמעותו אושר מחזה התודעה. מאוחר יותר, ביקשו חסידיה את הרשות לפנות אליה בשם גורומאיי. כך סוואמי גורומאי צ'יטוילאסאננדה מתארת  את טקס החניכה: 

" לפתע, הגורו שלי הבאבא שלי הניח את ידיו על ראשי, הבזקי אש התפוצצו מכפות ידיו, משכן האינדיבידואליות שלי עלה באש, כל מה שהיה לי נשרף" 

לאחר מותו של מוקטאננדה בשנת 1982, סוואמי צ'יטוילאסאננדה ואחיה סוואמי ניטיאננדה הובילו את שושלת הסידהא יוגה. לאחר שאחיה, סוואמי ניטיאננדה, ויתר על מעמדו כגורו, הפכה סוואמי צ'יטוילאסאננדה להיות הגורו המוביל של הסידהא יוגה.
גורומאיי הרבתה לנסוע ברחבי העולם על מנת להעביר את "השאקטי-פאט" לאלפי אנשים וללמד את הסידהא יוגה. היא הקימה את מכון המחקר – 'מוקטאבודהה' על מנת להפוך את הסידהא יוגה ואת כתביה העתיקים של הודו לנגישים יותר. כמו כן היא הקימה את מחלקת התרבות והפילוסופיה של הסידהא יוגה שעיסוקה בשימור ובשחזור כתבים נדירים.
באמצעות עיון ומחקר, כתיבה והוראת הסידהא יוגה, היא מנחה את תלמידיה במסע רוחני לעבר האלוהות.

בשנת 2003 שלחה גורומאי את "מסר הסידהא יוגה" למאמיניה ולכל האנושות, בו היא מתארת את תמצית חזונה:

" למען האמת, מתנת החיים אינה דבר המובן מאליו ותמיד יש להוקירה. מדוע החיים כל כך יקרים? על פי הפילוסופיה של הסידהא יוגה,  אנו מזהים שיש בחיים האנושיים הזדמנות בלתי רגילה. אנו יכולים לשנות את התפיסה השכיחה של היקום לתפיסה יוצאת דופן. להיות על פלנטה זו ולתפוס את היקום מנקודת מבט אלוהית הוא סימן  להארה, ללב מואר. החובה הגבוהה ביותר של המין האנושי היא לאפשר לתפיסה זו להתממש"

#גורומאי ציטוילאסאננדה
כראש שושלת הסידהא יוגה, ממשיכה גורומאי מסורת המאפשרת  לשקטי-פאט להיות זמין לכל המבקש. על מנת להגיע למימוש עצמי תחת הדרכתה, תלמידי הסידהא יוגה מאמצים את תרגול היוגה, המדיטציה, השירה, ההתבוננות פנימה ונתינת שרות ללא תמורה.
כגורו היא מעבירה את השאקטי-פאט על מנת לעורר את פוטנציאל ההארה הקיים בכל אדם. היא עוזרת לתלמידיה, המבקשים להגיע להארה, להתקדם מעבר למגבלותיהם ולממש את פוטנציאל ההארה הקיים בהם.
 גורומאי מבטאת אהבה והערצה גדולה לילדים. היא רואה בהם את דור העתיד ולכן כתבה עבורם מספר רב של  סיפורים ושל שירים.

ביבליוגרפיה
1. http://www.babamuktanandapoems.com/
2. http://yogaville.org/about-yogaville/yogaville/the-holy-order-of-sannyas.html
3. http://en.wikipedia.org/wiki/Dashanami_Sampradaya
4. http://en.wikipedia.org/wiki/Sannyasa
5. http://www.siddhayoga.org/
6. http://www.siddhayoga.org/welcome
7. http://www.siddhayoga.org/gurumayi-chidvilasananda
8. http://www.siddha-saa.org.il/index.php?lang=he&mode=projectsDoc
9. http://www.symcmonterey.org/The_Guru.html
10. http://www.yogameditation.com.au/gurumayi.htm
תגיות: