חשיפת היוגה למערב

סוואמי ויווקאננדה

פרמאהאמסה יוגאננדה

ד"ר פול ברונטון

אליזבת הייך וסלברג’אן יסודיאן

תאוס ברנארד

ד"ר פול ברונטון
ד"ר פול ברונטון נולד בשנת 1898 בלונדון ונפטר בשנת 1981 בשוויצריה. מאז כתיבת ספרו A Search in Secret India, שיצא לאור בשנת 1934, כתב עוד 13 ספרי מופת על יוגה. ד"ר פול ברונטון מזוהה כאדם המערבי החשוב ביותר אשר הציג בפני המערב את היוגה ואת המדיטציה. הוא הציג את היסוד הפילוסופי הטמון בהן בשפה קולחת ומלאת השראה לצד תיאור ההיבטים הטכניים.
שיטת כתיבתו התאפיינה בחיבור פסקאות כאשר נחה עליו ההשראה. בכל עת שנזדמן לו, כתב אותן על גב מעטפות או בשולי עיתון. מאוחר יותר הן הודפסו ולבסוף היה עורך אותן לסיפור מוגמר.
ד"ר פול ברונטון חי בשוויצריה 20 שנה ומבקרים נהרו אליו מכל רחבי העולם. הוא מילא תפקיד חשוב בחייהם של רבים. 


מספר ד"ר פול ברונטון

"כתבתי את הספר "מסעותיי בהודו המסתורית" מן הסיבה שהוא שופך אור על הצד האיזוטרי של הודו, אותו צד שהוסתר מעיניים סקרניות זה אלפי שנים. הוא שמר על עצמו בצורה כה אקסלוסיבית עד שנותרו ממנו כיום שרידים בלבד. היוגים שמרו על הידע בסודיות מעיני ההיסטוריה הגלוייה. רבים הם האנגלים המבקרים בהודו והגרים בה אולם רובם מגלים עניין באבנים היקרות ובאוצרותיה של הודו ותו לא, אין ולו אנגלי אחד מתוך אלף הבנוי לקבל ידע, והמוכן לקבל על עצמו מעמד של תלמיד תחת מורה הודי...
עד לזמן לא רב הייתי בין אלו שראו באלוהים סוג של פרי דמיון או פנטזיה אנושית, ואמיתות רוחניות נחשבו בעיני כנובלות ספרותיות בלבד…. כילד בן התקופה המודרנית, המתבססת על עובדות מוצקות והבנה קרה, החסרה כל כך התלהבות להיבטים דתיים, אני רואה בתפיסה החדשה ובאמונה שפיתחתי על ה"עילאי" (DEVINE) הישג חשוב ביותר עבורי".
 
על פול ברונטון
"לפול ברונטון הייתה החלטיות, והוא אכן מצא לבסוף את אשר חיפש. המחפש את האמת בכל ליבו, בנחישות ובהחלטיות, יגלה בסוף את הטמיר והנעלם.
פול ברונטון לא תר אחר אנשים בעלי כוחות על טבעיים, או כאלו אשר אימנו את גופם והפגינו באמצעותו יכולות עצומות. הוא חיפש את הרוחניות במובנה המעודן והטהור ביותר. ואת זאת הוא מצא לבסוף בקרב הקדושים של הודו שחיו הרחק משאון המון האדם, בלב הג’ונגלים ובהרי ההימליה. הם אינם רבים במספר, מדובר בבודדים בלבד. אלו הם האוצרות היקרים ביותר על פני האדמה המהווים משאת נפש בקרב בני האדם.
הספר A Search in Secret India הוא תוצאה של חיפוש כזה.
 P.B., כפי שכונה על ידי תלמידיו, היה אדם נעים הליכות והקרין טוב לב נדיר. הידע הרב שלו וחכמתו, עוצבו מתוך התחככות בכור ההיתוך של החיים. רוחניותו האירה את הדרך כמגדלור. הוא נמנע מליצור פולחן אישיות סביבו ותמיד נהג לומר: "עליך למצוא את ה P.B. שלך בתוך עצמך".         
 
 
לצפיה ברצף הסרטים:                         

תגיות: