הגוף הסיבתי - Karan Deh
הגוף הסיבתי, Karan Deh או Karana Sharira
שיתוף ב: Whatsapp שיתוף ב: SMS
תרגום: אילה המר

בגוף הסיבתי (Karana Sharira) שוכנת האננדה מאיה קושה. הגוף הסיבתי זקוק לאושר, או שלווה, שאותם הוא מקבל מהאננדה מאיה קושה. הקָארָאנָה שָארִירָה, או הגוף הסיבתי, הוא הסיבה היחידה העומדת מאחורי קיומם של הגוף הגס והעדין, בלידות העתידיות לבוא, של הנשמה שעדיין אינה משוחררת, או מנותקת מהגוף הסיבתי.

הקָארָאנָה שָארִירָה שולט בהיווצרות ובצמיחה של שני הגופים האחרים, וקובע כל הבט בגלגולי החיים הבאים.

הקָארָאנָה שָארִירָה הוא שער הכניסה למודעות הגבוהה. הוא קשור למצב השינה ללא חלימה, ולסמאדהי. הוא מקשר בין המודעות האישית למודעות הכללית. התנסויות (סאמסקארות) שהצטברו במהלכי חיים קודמים, נשמרות ומאוחסנות בגוף הסיבתי, שהוא זה הנושא את המידע והידע שנרכשו במהלך גלגולי החיים הקודמים. הצמידות של המאיה והתשוקות העזות לדברים גשמיים ולהנאות ארציות הנקראים vasanas, ממשיכים גם הם עם הקָארָאנָה שָארִירָה.

בשעת המוות, הגוף הסיבתי והגוף האסטראלי (שנשארים יחדיו) נפרדים מהגוף הפיזי. ברגע שהנשמה מתנתקת לגמרי מהגוף הסיבתי, היא הולכת לעבר משכנו של אלוהים. הנשמה לא צריכה אז לשוב יותר לעולם הזה, למעט אם זו משאלתו של אלוהים.

כשנשמות משוחררות אלו חוזרות לעולם, הן חוזרות בהתגלמותם של גורואים (מאסטרים שהגיעו לשלמות). גורו, הוא זה המוביל את הנברא אל עבר בוראו. גורו הוא התגלמותו של אלוהים בגוף אנושי, התגלמות היוצרת לשואפים הרוחניים את התנאים הנכונים, המאפשרים להם לעלות למהות הנשגבת שלהם (מוֹקְשָה או הארה או צָ'אִיטָאנְיָה).

סאדגורו, או מאסטרים שהגיעו לשלמות, הם למעשה הנביאים, או החוזים, שמימשו את איחודם עם המוחלט, או שהגיעו למחוזות הגבוהים ביותר של הגשמה רוחנית, הם נוכחים לעד בכל היקום, בין אם בגוף פיזי או במצב שאינו פיזי. הם פועלים בעולם הגס, המעודן או המנטאלי. הם נבחרו על מנת להוציא לפועל את המשימה האלוהית, ולעבוד ביחד למען ההוצאה לפועל של המשימה האלוהית – שחרור השואפים הרוחניים. 

מקורות

Causal body or Karana Sharira

תגיות: