המאסטרים הקשורים לשושלת המורים
מאז סוף המאה התשע-עשרה הגיעו למערב סיפורים על היוגים המסתוריים. סיפורים אלו על יוגים, שהגיעו להישגים רוחניים נעלים ואשר גילו את סודות האדם ומטרת הקיום האנושי, הציתו את דמיונם של מחפשים רוחניים. בעקבות זאת נהרו רבים להודו בתקווה להתוודע אל היוגים הללו ולקבל מהם הדרכה. רק מעטים נמצאו ראויים, וזכו לקבל הדרכה אמיתית וחניכה מאותם יוגים.
המורים הגדולים של היוגה הם אלו שזכו להכרה עצמית מושלמת. הם זכו לחוות את האלוהי בתוך עצמם ומסוגלים לעורר את התשוקה לכך בקרב תלמידיהם ולהראות להם את הדרך.

המאסטרים שחיו לאורך ההיסטוריה היו כאורות בוהקים המושכים אליהם תלמידים לרוב - עובדה חשובה ומשמחת הנוטעת תקווה גדולה באדם. האירוע החשוב ביותר בחייו של אדם הוא מפגש עם מורה אמיתי, אדם קדוש, שייקח אותו תחת חסותו, ילמד אותו ויראה לו את הדרך לאמת. המאסטר הוא אדם שהרוחניות מתגלמת בו ברמות הגבוהות ביותר, ואף שהוא נראה כמונו וחי בגוף פיזי, הרי שתודעתו נמצאת בעולמות רוחניים שהם מעבר לתפיסת החושים.
 
כתבי הבריגהו שאנגיטה ניתנו לאנושות על ידי הרישי בריגהו, שבבהגוואד גיטה הוא מתואר כבכיר הרישים. ארבעה מהמסאטרים הגדולים ביותר של היוגה קשורים באופנים שונים למורנו, שרי ברהמה גופאל בהאדורי: 
שרי שיאם צ’ימאצ’אראן להירי (הידוע יותר בשמו להירי מהאשאיה)

שרי ראנג’אן סודהיר בהאדורי היה תלמיד ישיר של להירי מהאשאיה.
הגורו של להירי מהאשאיה היה מהוואתאר באבאג’י.
סאי באבא היה גם הוא תלמיד ישיר של להירי מהאשאיה ובאופן הזה קשור לראנג’אן סודהיר בהאדורי.
שרי טאילאנג סוואמי ושרי להירי מהאשאיה חיו באותה תקופה בוואראנאסי וקיימו קשר רוחני איש עם רעהו. שאנקארי מאי, שהיתה אף היא קשורה לשרי ברהמה גופאל בהדורי, שירתה את שרי טאילאנג סוואמי ארבעים שנה והייתה תלמידתו וממשיכת דרכו.
פועלם של המאסטרים מעניק לנו בדוגמתם האישית השראה ותקווה. לכן חשוב להכיר את קורות חייהם המסמנים את אבני הדרך בהתפתחות הרוחנית של האנושות.
ביוגה אנו נוהגים תמיד להודות למאסטרים הגדולים, ולמורים שהעניקו לנו את הידע.
 
 
מקורות
"רג’ה יוגה במסורת הבריגהו יוגה", ד"ר אודי בילו ורונן כץ      
תגיות: