כתבי היוגה העתיקים

הוודות

הראמאיאנה

המאהאבהאראטה

בהאגוואד גיטה

הבהאגווד גיטה לתלמידים - הספר השלם

הסוטרות של פטאנג’לי

הארי האריה - אגדה ודנטית

טָאיטִירִיָה אוּפָּנִישַאד:בְּרִיגהוּ-וָאלִי

כיסופים אל הנכון - פרק ח’
שיתוף ב: Whatsapp שיתוף ב: SMS
מאת: סואמי וינקאטסננדה
תרגום: א. ליסוד
הקלדת הספר: גלה שגב חפץ
יברכך אלוהים בחיים ארוכים. תבורך בבריאות מושלמת, ויהי רצון שתראה את אלוהים אף בשנות הנעורים.
אם קיים בכלל דבר בטוח – הרי הוא, שכל אדם נולד מוכרח למות ביום מן הימים ואם קיים דבר מה בלתי בטוח – הרי הוא אי-הידיעה מתי נעזוב את גופנו זה.
בפרק השני, שרי קרישנה מבקש מאתנו לא לפחד מהמוות. המוות הוא מעין החלפת בגדים. כעת הוא אומר לנו, שאם בזמן שנמות נהגה באלוהים – אזי ייקחנו להדום רגליו. בבאגאואטאם מסופר המעשה על ברהמין בשם אג’אמילה שחזר על שמו של אלוהים עד נשימתו האחרונה ועלה השמימה. וזוהי הסיבה, שהורינו קוראים לילדיהם בשם אלוהים. מתוך צורך טהור עלינו לחזור על שמו. ואף כי נכון הוא שבעניין ההתמסרות חשובה היא הרוח – בכל זאת גם החזרה המכנית על שמו יש לה תגמול משלה.
אך אם אנו חוזרים על שמו עד נשימתנו האחרונה ומתמסרים לו, אנו מגיעים אליו ולא ניוולד יותר. האם זה לא נפלא? אף פעם לא נסבול יותר בעולם זה. לנצח נשתה מן הנקטר שבהיכלו.
אין אנו יודעים מתי יבוא יום המוות שלנו. לכן, שרי קרישנה מבקש אותנו להזכירו תמיד. הוא נותן לנו הוראות נפלאות כיצד לעשות זאת. והוא יוסיף עוד לתת לנו בפרקים הבאים.
 
"לכן, בכל עת תמיד, זכור רק אותי והאבק – מלא חובתך. בנפש ובדעת דבוק והספג בתוכי. תגיע אלי לבדך, ללא ספק".
 
במותו קשורה נפשו של האדם ורצונותיו. הרצונות הללו לוקחים את הנשמה לגוף אחר שיוכל להגשים אותן. תהי התאווה לאלוהים בלבדו. ואז רצונך בלבד ייקחך אליו. הוא יקבל אותך בסבר פנים. הוא יחבקך. הוא לא ירשה לך לחזור אלי אדמות.
שרי קרישנה מבקש אותנו להיות פעילים תמיד. הוא גם רוצה שנהגה בו תמיד. הוא יסביר לנו כעת כיצד לעשות את שני הדברים גם יחד.
תגיות: